Študijný pobyt alebo stáž na Malte

Internacionalizácia je dôležitá pre každý študijný odbor a program. Otvára pedagógom a študentom možnosti na spoznanie systému vzdelávania v iných krajinách. Je dôležitým motivujúcim prvkom vo vzdelávaní. V našom študijnom programe Ošetrovateľstvo je táto možnosť obohatená aj o možnosť spoznať zdravotný systém a zažiť si vzdelávanie aj priamo v nemocniciach. Tešíme sa, že sa nám podarilo dohodnúť zmluvu Erazmus + s Univerzitou Malta. Tento týždeň mali naši študenti možnosť diskutovať s kolegyňou Michelle Camilleri, Senior Lecturer, Ph.D z L-Università ta' Malta (UM).
Spoločne boli pedagógmi komunikované špecifické študijné plány študijného programu ošetrovateľstvo v pregraduálnom vzdelávaní a možnosti študijných pobytov a stáží. Na oboch stranách bol potvrdený záujem kooperovať a vytvárať aj ďalšie možnosti spolupráce. Okrem predstavenia univerzity a fakulty bolo dôležitou súčasťou aj oboznámenie sa so systémom vzdelávania prostredníctvom sestier - lektorov v nemocnici. Týmto sa chceme poďakovať vedeniu nemocnice, pani námestníčke PhDr. Romane Tamášovej, prednostom, primárom a vedúcim sestrám vybraných kliník a oddelení, a sestrám lektorkám za ich cenný vklad a podporu vzdelávania aj študentov zo zahraničia.

Text: Katedra ošetrovateľstva