Chcete študovať ošetrovateľstvo?


Aktuálna komplikovaná situácia v zdravotníctve by Vás nemala odradiť od napĺňania Vašich osobných cieľov a poslania pomáhať ľuďom v chorobe a udržiavaní ich zdravia.

Chcete študovať sociálnu prácu?

 

„Sociálna práca nie je tak povolaním, je skôr poslaním v rámci profesionálnej pomoci ľuďom, ktorí sa ocitli na križovatkách života.“ prof. PhDr. Ján Gabura, Csc.

Veríš na dobrú budúcnosť? Poď si ju zariadiť dobrým štúdiom!


Ponúkame ti odbor, ktorý je v praxi potrebný, ale nemá ho každý. Poď do Nitry a staň sa poradcom/poradkyňou!

Urgentná zdravotná starostlivosť

 

Absolvent študijného programu Urgentná zdravotná starostlivosť je schopný poskytovať prednemocničnú starostlivosť osobe v ohrození zdravia a života, poskytovať ošetrovateľskú starostlivosť...

Študentská kvapka krvi

Dňa 21.októbra 2015  sme na  Fakulte sociálnych  vied a zdravotníctva v Nitre v spolupráci s Národnou transfúznou stanicou uskutočnili  Študentskú kvapku krvi. Aj tento rok sa našli skvelí ľudia, ktorí sa rozhodli podeliť sa o kúsok seba s tými, ktorým tento kúsok pomôže zachrániť alebo skvalitniť život.
Bezpríspevkové darovanie krvi patrí k významným humánnym činom, ktorý zachraňuje ľudské životy. Pre všetkých, ktorí ešte váhajú, pridávame základné informácie o darovaní krvi.
Kto môže byť darcom krvi? Každý zdravý človek vo veku od 18 do 60 rokov(pri opakovanom darovaní do 65 rokov), ktorý má viac ako 50 kg.
Ako často možno darovať krv? Muži môžu darovať krv maximálne 4x do roka, ženy maximálne 3x do roka.
Darovanie krvi má aj výhody pre darcu. Okrem dobrého pocitu, že niekomu pomohol, v  povinnom vyšetrení pred odberom krvi získa informácie o svojom aktuálnom zdravotnom stave, ale aj o prípadných zdravotných ohrozeniach. Touto cestou by sme sa chceli poďakovať všetkým kolegom, študentom, spolu 56 darcom, ktorí prišli podporiť dobrú vec a darovať to najvzácnejšie, ľudskú krv. Vraví sa, že človek, ktorý získa krv od darcu, spolu s ňou dostane aj kúsok z darcu. Ak by to bola pravda, v ľuďoch by sa aj takouto formou šírilo dobro.

Kontaktné informácie

Fakulta sociálnych vied a zdravotníctva
Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Kraskova 1, 949 74, Nitra

tel: +421 37 6408 751

Študijné oddelenie
tel: +421 37 6408 757

 

Táto webová stránka používa cookies.

Pokračovaním v prehliadaní si tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies.

Rozumiem