Imatrikulácia študentiek a študentov prvého ročníka FSVaZ

Dňa 12.11.2015 sa v Aule Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre uskutočnila slávnostná imatrikulácia 246 študentiek/študentov prvého ročníka Fakulty sociálnych vied a zdravotníctva UKF v Nitre. Pre prvákov z odborov Sociálna práca, Psychológia, Sociálne služby a poradenstvo, Urgentná zdravotná starostlivosť a Ošetrovateľstvo, bol tento deň obzvlášť výnimočný. Študenti prvého ročníka našej fakulty absolvovali imatrikulačnú- slávnosť, ktorou boli prijatí medzi nás, starších, študentov fakulty. Na začiatku slávnostného aktu imatrikulácie študentov odznela Štátna hymna Slovenskej republiky, počas ktorej všetci zúčastnení ticho a pokojne stáli. Študenti vyvetrali obleky a študentky krásne šaty, ktorými dali ten správny šmrnc aktu Imatrikulácie. Dekan FSVaZ UKF v Nitre, doc. PhDr. Rastislav Rosinský, PhD., predniesol príhovor študentom, v ktorom sa snažil jasne a vtipne priblížiť novým prvákom povinnosti a práva študenta našej fakulty. Pri odovzdávaní imatrikulačných listov zástupcom jednotlivých odborov zaznela sprievodná pieseň, ktorá vyčarila nejeden úsmev na našich tvárach. Touto skladbou sa podarilo uvoľniť vážnu atmosféru v aule a vytvoriť pocit veľmi príjemného stretnutia.

Teším sa, že slávnostný imatrikulačný akt sa stáva blízkym aj nám mladým študentom a verím, že nasledujúce roky sa stane Imatrikulácia dlho očakávanou udalosťou nejedného študenta našej fakulty.

Predsedníčka Rady študentov FSVaZ Dominika Kinčeková