Konferencia „Aj z násilia vedie bezpečná cesta“

V dňoch 27.-28.10.2015 sa konala medzinárodná odborná konferencia „Aj z násilia vedie bezpečná cesta“, ktorá sa venovala problematike domáceho a rodovo podmieneného násilia. Záštitu nad konferenciou prevzala nórska  veľvyslankyňa   J.E. Inga  Magistad.  Odbornú konferenciu organizovalo  Centrum Slniečko, n.o v partnerstve s Univerzitou Konštantína Filozofa v Nitre. V rámci konferencie vystúpili odborníci s témami ako supervízia pre odborníkov pracujúcich s násilím, násilie páchané na rómskych ženách, násilie páchané na ženách zo sociálne znevýhodneného prostredia, arteterapia pri eliminácii traumy, tanečno-pohybová terapia ako forma pomoci a pod. Druhý deň sme pracovali v štyroch workshopoch, kde sme mohli získať praktické námety pre prácu s týranými ženami a deťmi.  Medzinárodnými účastníkmi konferencie boli  nórski partneri z Osla a Kongsvingenu, ktorí predstavili svoje zariadenia a systém práce s klientkami, ktoré zažili násilie v partnerskom vzťahu.

aj z nasilia