Úsmev ako dar

Dňa 24.11.2015 sa uskutočnilo v priestoroch Fakulty sociálnych vecí a zdravotníctva UKF v Nitre v čase od 11.00 - 12.30 hod v miestnosti A-12 stretnutie s pracovníkmi mimovládnej organizácie Úsmev ako dar, ktorá už dlhodobo pôsobí v oblasti pomoci deťom z detských domovov. Počas stretnutia boli študentom predstavené  možnosti a formy pomoci deťom, ktoré nemajú možnosť vyrastať vo vlastnej rodine. Pracovníci organizácie Úsmev ako dar predstavili jednotlivé programy, prostredníctvom ktorých pomáhajú deťom vrátiť sa späť do biologických rodín, resp. pomáhajú deťom nájsť náhradnú rodinu. Zároveň boli prezentované praktické skúsenosti z práce s deťmi z detských domovov, výstupy zo sociálnych projektov zameraných na sanáciu rodinného prostredia detí, ktoré museli byť z rozličných dôvodov vyňaté z rodiny a umiestnené v detskom domove. Na stretnutí bol vytvorený aj priestor pre prezentáciu problémov mladých dospelých, ktorí opúšťajú detský domov a odzneli aj krátke kazuistiky vybraných mladých dospelých, ktorým pracovníci organizácie pomohli pri zaradení sa do bežného života po odchode z detského domova.