Univerzitný Októberfest 

Ako správne začať akademický rok 2023/2024?

No predsa fantastickou zábavou, skvelou hudbou a vynikajúcou atmosférou, o ktorú sa aj tento rok postará Študentský parlament UKF so Študentským centrom UKF.

Chcete študovať urgentnú zdravotnú starostlivosť?

Absolvent študijného programu Urgentná zdravotná starostlivosť je schopný poskytovať prednemocničnú starostlivosť osobe v ohrození zdravia a života, poskytovať ošetrovateľskú starostlivosť...

Chcete študovať ošetrovateľstvo?


Aktuálna komplikovaná situácia v zdravotníctve by Vás nemala odradiť od napĺňania Vašich osobných cieľov a poslania pomáhať ľuďom v chorobe a udržiavaní ich zdravia.

Chcete študovať sociálnu prácu?

 

„Sociálna práca nie je tak povolaním, je skôr poslaním v rámci profesionálnej pomoci ľuďom, ktorí sa ocitli na križovatkách života.“ prof. PhDr. Ján Gabura, Csc.

Chcete študovať psychológiu?

 

A nájsť odpovede napríklad na otázku: Čo je šťastie a ako ho dosiahnuť? Ako vyvážiť rozum a cit? Prečo a ako vychádzať s ostatnými ľuďmi?

Ocenenie „Srdce na dlani“ pre naše študentky a študenta

Dňa 28.januára 2016 sa v nitrianskej Synagóge konalo slávnostné odovzdávanie cien dobrovoľníkom mesta Nitry za rok 2015 „Srdce na dlani“. Bola vyzdvihnutá nezištná práca dobrovoľníkov, ktorí v pomoci ľuďom v ťažkej životnej, zdravotnej alebo sociálnej situácii našli svoje poslanie. Ich nezištná práca je v našej spoločnosti nenahraditeľná. Medzi mnohými nominovanými dobrovoľníkmi boli aj študentky a študent 2.ročníka magisterského štúdia odboru Sociálne služby a poradenstvo Ústavu romologických štúdií FSVaZ UKF v Nitre: Bc. Angelika Karasová, Bc. Nikola Púčeková a Bc. Dominik Holý. Nielenže boli nominovaní, ale boli aj slávnostne ocenení. Získali ocenenie a verejné poďakovanie za ich neľahkú prácu, ktorú preukázali svojimi činmi v teréne pri práci so sociálne znevýhodnenými skupinami obyvateľstva v našom regióne.

Našim oceneným študentkám a študentovi gratulujeme a želáme veľa vytrvalosti, energie a ďalších úspechov v dobrovoľníckej práci.

Autorka: PhDr. Katarína Vanková, PhD.

Kontaktné informácie

Fakulta sociálnych vied a zdravotníctva
Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Kraskova 1, 949 01, Nitra

tel: +421 37 6408 751

Študijné oddelenie
tel: +421 37 6408 757

Táto webová stránka používa cookies.

Pokračovaním v prehliadaní si tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies.

Rozumiem