Hračka pre dieťa

„Zapojte sa spolu s Katedrou sociálnej práce a sociálnych vied do charitatívnej akcie Hračka pre dieťa a podporte tak dobrú myšlienku obdarovať deti zo sociálne znevýhodneného prostredia. Darujte zachovalé hračky, detské knižky, školské potreby, zachovalé šatstvo a obuv,“ takto znela veľmi jednoduchá, no zároveň krásna myšlienka charitatívneho podujatia Hračka pre dieťa, ktorú zorganizovala Katedra sociálnej práce a sociálnych vied na pôde Fakulty sociálnych vied a zdravotníctva dňa 3.5.2016. Vedúca Katedry sociálnej práce a sociálnych vied FSVaZ UKF, prof. PhDr. Martina Mojtová, PhD., s týmto nápadom prišla v roku 2013, kedy sa v rámci Nitrianskych univerzitných dní uskutočnil prvý ročník nadväzujúci na sviatok našich najmenších - Deň detí. „Keďže sama som matkou troch detí a každoročne darujem oblečenie, hračky a knižky po mojich chlapcoch na charitu, napadlo mi, že môžem do tejto aktivity zapojiť oveľa viac ľudí,“ prezradila nám.
Medzi 9.00 -14.00 hodinou študenti, pracovníci i široká verejnosť prinášali zachovalé šatstvo, topánky, hračky, spoločenské hry a školské potreby. Vďaka ochotnej pomoci PhDr. Eleny Gažikovej, PhD., Mgr. Jany Kušnierikovej, Mgr. Aleny Hrubej a dobrovoľníčok z radov študentiek druhého ročníka, Monike Michaličkovej a Kristíne Stümpelovej a všetkých ochotných darcov, sa podarilo vyzbierať obdivuhodné množstvo detského šatstva, obuvi,  hračiek i knižiek. Tie boli prerozdelené medzi zariadenia sociálnych služieb pre rodiny s deťmi v zriaďovateľskej pôsobnosti Mesta Nitra. Za Útulok pre jednotlivcov s deťmi na Krčméryho 22 v Nitre darované veci prevzali Mgr. Gabriela Chlebcová a Mgr. Dana Áčová. Mestskú ubytovňu na Hlbokej 9 v Nitre zastupovala Ing. Anna Domiánová a za Centrum Slniečko, n.o. prevzali veľa vyzbieraných vecí dve preventistky, Mgr. Martina Mandáková a Mgr. Zuzana Ďurišová.
Veríme, že nielen malých príjemcov darované veci potešia a spríjemníme im prichádzajúci Medzinárodný deň detí. Všetkým darcom patrí veľká VĎAKA!
prof. PhDr. Martina Mojtová, PhD.
Mgr. Jana Kušnieriková
Katedra sociálnej práce a sociálnych vied UKF v Nitre