Ďalšie vzdelávanie pre študentov FSVaZ

Chceš sa zoznámiť s originálnymi jazykmi a zvládnuť základnú medziľudskú komunikáciu s ľuďmi, ktorí nimi hovoria? Túžiš rozvíjať svoje komunikačné schopnosti v oblastiach, ktoré neovláda každý? Je tvojím cieľom byť po skončení štúdia pomáhajúcich profesií o krôčik pred inými absolventami a o kus bližšie svojim klientom a klientkám, pretože budeš ovládať „ich reč“?
Ak sú Tvoje odpovede „ÁNO“, tak práve pre Teba je táto ponuka kurzov ďalšieho vzdelávania.
Ponúkané kurzy sú odborne garantované vedúcimi zabezpečujúcich pracovísk Fakulty sociálnych vied a zdravotníctva. Účastníci kurzu po absolvovaní a splnení stanovených podmienok získajú osvedčenie o absolvovaní kurzu.

Názov: Kurz posunkového jazyka 1

Celkový rozsah: 20 hodín

Účastníci si osvoja základnú posunkovú zásobu v slovenskom posunkovom jazyku vo vybraných témach, základy gramatiky posunkového jazyka a základné teoretické poznatky o kultúre Nepočujúcich.

Termín: utorok od 16:00 do 18:00 (10 týždňov), kurz začína dňa 18.10.2016
Počet účastníkov: max. 15 / 1 skupina
Zabezpečuje: PhDr. Veronika Šimonová, Katedra sociálnej práce a sociálnych vied
Prihlasovanie na kurz osobne alebo mailom: PhDr. Veronika Šimonová, Katedra sociálnej práce a sociálnych vied, číslo dverí 501 (piate poschodie FSVaZ), e-mail:

Názov: Rómsky jazyk a reálie (základy pre pomáhajúcich profesionálov)

Celkový rozsah: 20 hodín

Účastníci si osvoja základné frázy v rómskom jazyku, získajú informácie o kultúre Rómov a odlišnostiach v komunikácii, ktoré budú uplatniteľné pri kontaktnej práci v rómskych komunitách alebo s ich obyvateľmi.
Obsah:
a)    Jazyk ako súčasť rómskej kultúry  (2x4 hodiny)
b)    Základné frázy v rómskom jazyku (2x4 hodiny)
c)    Komunikačné zručnosti pomáhajúcich profesionálov v rómskych komunitách (1x4 hodiny)

Predpokladané termíny (kurz bude realizovaný v blokoch):
a)10. 11. 2016; 24. 11. 2016  od 14.30 do 17.45 (miestnosť 317)
b) 9. 11. 2016; 23.11. 2016 od 14.30 do 17.45 (miestnosť 505)
c) 7. 12. 2016 od 14.30 do 17.45 (miestnosť 505)
Počet účastníkov: max. 20
Zabezpečuje: prof. PhDr. René Lužica, ArtD., PhDr. Milan Samko, PhD., Mgr. Jurina Rusnáková, PhD.,  Ústav romologických štúdií
Prihlasovanie na kurz osobne alebo mailom: Mgr. Jurina Rusnáková, PhD. alebo Mgr. Lucia Joštová, Ústav romologických štúdií, číslo dverí 308 (tretie poschodie FSVaZ), e-mail: