Odbor sociálne služby a poradenstvo

Ponúkame ti odbor, ktorý je v praxi potrebný, ale nemá ho každý. Poď do Nitry a staň sa poradcom/poradkyňou!

Baví ťa práca s ľuďmi, vidíš sa ako manažér, manažérka služieb alebo poradca, poradkyňa a uvažuješ kam sa prihlásiť na bakalárske štúdium?

Alebo

Už máš ukončené bakalárske štúdium v odboroch sociálna práca, psychológia, sociológia, teológia, verejná politika a verejná správa alebo sociálne služby a poradenstvo a chceš na magisterskom stupni zmenu?

Na Ústave romologických štúdií ponúkame štúdium v modernom odbore Sociálne služby a poradenstvo.

Tento odbor je mladý a má zatiaľ veľmi málo absolventov, takže sa nebudeš na pracovnom trhu tlačiť a bude o teba záujem.

Ponúkame ti množstvo príležitostí!

Naučíš sa lepšie spoznať seba a iných a získaš zručnosti potrebné pre prácu s ľuďmi (ako viesť rozhovor, ako napísať dobrý projekt, ako manažovať ľudí a služby a iné). Budeš sociálnym poradcom/ sociálnou poradkyňou a pracovať môžeš ako odborník/ odborníčka v sociálnych službách a v zariadeniach, ktoré tieto služby poskytujú (domovy pre seniorov, denné stacionáre pre deti a rodiny, sociálne poradne, komunitné centrá...).
Štúdium u nás ti otvorí cestu do sociálnych zariadení, ktoré nájdeš v každom meste a v každej väčšej obci na Slovensku. Pracovať môžeš aj v rôznych organizáciách, inštitúciách, úradoch a všade tam, kde sú potrebné poradenské služby (personálne agentúry, banky atď.).
Počas štúdia máš možnosť stráviť semester na univerzite v zahraničí a škola ťa podporí finančne aj organizačne, môžeš sa zapojiť do mnohých výskumných, charitatívnych projektov a pracovať v nich s ostatnými študentmi a pedagógmi.
„Štúdium na tejto škole bolo pre mňa obdobím, na ktoré často a s úsmevom spomínam. „Spoznala som úžasných ľudí medzi spolužiakmi, ale aj medzi pedagógmi, ktorí dbali na naše vedomosti a praktické skúsenosti, z ktorých čerpám ešte aj dnes.“ (Katka, absolventka)
„Štúdium na Ústave romologických štúdií mi dalo veľa, nie len odbornosť, ale aj možnosti na ďalšie uplatnenie a dôležité kontakty.„ (Edo, absolvent)

Buď ako Katka a Edo, poď k nám študovať odbor Sociálne služby a poradenstvo a staň sa členom študentskej komunity v Nitre.

Prijímacia skúška v prijímacom konaní je odpustená.

Prihlášky prijímame do 31. marca (bakalárske štúdium) a 30. apríla (magisterské štúdium).

Všetky potrebné informácie nájdeš tu

Neváhaj a pozri si nás aj na facebooku: https://www.facebook.com/urs.ukf/?fref=ts  alebo na www.urs.fsvaz.ukf.sk

Naša adresa je:
Univerzita Konštantína Filozofa