Návšteva kolegyne z Torontskej univerzity na klinických pracoviskách FN Nitra

Dňa 3.3 navštívila Fakultnú nemocnicu v Nitre Pamela Khan RN, MSc(A)  z  Lawrence S. Bloomberg Faculty of Nursing - University of Toronto.  Pani Pamela Khan  je odborníčka na problematiku psychiatrického ošetrovateľstva a na ceste k  povolaniu sestry sprevádza svojich študentov v Toronte. Zaujímala sa predovšetkým o to, ako sú organizované klinické cvičenia našich študentov na psychiatrickej klinike a o sféru starostlivosti o pacientov s psychickými ochoreniami, ktorú jej ozrejmila vedúca sestra PhDr. Klaudia Vanyová, navštívila však aj kardiologickú kliniku, kde jej bol sprievodcom študent prvého ročníka ošetrovateľstva Adam Bonta a na úseku intenzívnej starostlivosti manažérska dennej zmeny diplomovaná sestra Gabriela Habayová.  V spoločnosti PhDr. Miroslavy Líškovej, PhD. prorektorky univerzity a vyučujúcej na katedre ošetrovateľstva, sa stretla s riaditeľom nemocnice MUDr. Kamilom Kolejákom, PhD.  Kolegyňu najviac prekvapil nízky počet sestier, ktoré sa starajú o pacientov na Slovensku v porovnaní s Kanadou. Každá zahraničná návšteva je vždy otvorením dverí k možnej spolupráci, tak aby sme  mohli rozvíjať poznanie a skúsenosť .

Autor článku: PhDr. Miroslava Líšková, PhD. Katedra ošetrovateľstva