Stojí za to byť sestrou?


Aktuálna komplikovaná situácia v zdravotníctve by Vás nemala odradiť od napĺňania Vašich osobných cieľov a poslania pomáhať ľuďom v chorobe a udržiavaní ich zdravia.

 

Chcete študovať sociálnu prácu?

 

„Sociálna práca nie je tak povolaním, je skôr poslaním v rámci profesionálnej pomoci ľuďom, ktorí sa ocitli na križovatkách života.“ prof. PhDr. Ján Gabura, Csc.

„Sociálna práca nie je tak povolaním, je skôr poslaním v rámci profesionálnej pomoci ľuďom, ktorí sa ocitli na križovatkách života.“ prof. PhDr. Ján Gabura, Csc.

Veríš na dobrú budúcnosť? Poď si ju zariadiť dobrým štúdiom!


Ponúkame ti odbor, ktorý je v praxi potrebný, ale nemá ho každý. Poď do Nitry a staň sa poradcom/poradkyňou!

„Malí zdravotníci na FSVaZ“

Fakulta sociálnych vied a zdravotníctva (FSVaZ) UKF v Nitre chce rozvíjať partnerstvo a spoluprácu so základnými školami. Preto základným školám z Nitry a okolia ponúkla možnosť navštíviť so žiakmi prvého stupňa fakultu a priblížiť deťom prácu zdravotníckych záchranárov a sestier v nemocnici, ale aj to, čo všetko sa s človekom deje, keď potrebuje zdravotnú starostlivosť. Prejavený záujem základných škôl nás potešil a dňa 26.6.2017 sme dopoludnia privítali na pôde našej fakulty 90 detí základných škôl.
Pod vedením odborníčok z Katedry ošetrovateľstva a Katedry klinických disciplín a urgentnej medicíny a ich študentiek a študentov mali možnosť zoznámiť sa s prostredím nemocnice v „laboratórnych“ podmienkach. V odborných učebniach FSVaZ UKF v Nitre sa dozvedeli, ako prebieha preventívne vyšetrenie u lekára, ako sa ošetrujú povrchové rany, čo všetko je dôležité pri odbere krvi, ako sa v nemocnici sestry starajú o pacientov, ktorí sú veľmi chorí. Deťom sa veľmi páčila aj možnosť vyskúšať si napríklad obväzovanie rán, meranie tlaku alebo nacvičiť resuscitáciu na figuríne.
Deťom sa pobyt u nás páčil a odchádzali s informáciami a základnými zručnosťami, ktoré im môžu pomôcť počas letných prázdnin pri drobných nehodách a úrazoch. Veľmi pekne ďakujeme zúčastneným deťom a pani učiteľkám za disciplinovanosť, nadšenie a záujem. Ďakujeme všetkým našim kolegyniam, študentkám a študentom, ktoré/í si popri svojich povinnostiach vytvorili priestor pre prácu s deťmi a boli naozaj skvelé/í. A ďalších záujemcov, ktorí prejavili záujem o návštevu našej fakulty budeme včas informovať o chystaných podujatiach.
 

Kontaktné informácie

Fakulta sociálnych vied a zdravotníctva
Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Kraskova 1, 949 74, Nitra

tel: +421 37 6408 751

 

Táto webová stránka používa cookies.

Pokračovaním v prehliadaní si tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies.

Rozumiem