BUBNOVAČKA „ABY BOLO DETI LEPŠIE POČUŤ.“

Dňa 20.11.2017 sa pri príležitosti Svetového dňa prevencie týrania a zneužívania detí (19. november) uskutočnil 4. ročník Bubnovačky „Aby bolo deti lepšie počuť.“ Podujatie organizovalo nitrianske Centrum Slniečko, n.o..

Katedra sociálnej práce a sociálnych vied FSVaZ UKF v Nitre ako aj mnohé iné ďalšie materské, základné a stredné školy bola prizvaná, aby sa zúčastnila spoločnej „Bubnovačky“ v Nitre v Mestskej športovej hale.

Mgr. Silvia Morávková (interná doktorandka) sa spoločne so študentmi prvého ročníka odboru sociálna práca zúčastnila na tomto podujatí. Organizátori podujatia milo všetkých pri príchode privítali a mali pripravené aj malé darčeky (nálepky, lízanky, letáky). „Bubnovačku“ viedla bubnová show CAMPANA BATUCADA na čele s Igorom Holkom, ktorý poprosil „našich“ študentov o pomoc pri bubnovaní – udržiavaní rytmu na veľkých bubnoch na hlavnom „bubnovacom“ stanovišti. Ostatní prítomní dostali menšie bubny a paličky alebo mali prinesené vlastné „nástroje“, aby mohli všetci spoločne bubnovať. Program uviedol a moderoval Mgr. Marek Madro - vedúci centra prevencie a vzdelávania EduCAN centra Slniečko, n.o.. Po oficiálnom otvorenísa začalo organizovane a miestami aj „neorganizovane“ bubnovať. Hlavnou myšlienkou bolo „Aby bolo deti dobre počuť“. Teda čo najviac detí, učiteľov, rodičov i ďalších dospelých bubnovalo na všetkom, čo dáva priestor na vybubnovanie čo najväčšieho hluku. Z celého podujatia bola cítiť skvelá atmosféra a všetci sa spoločne snažili vytvoriť čo najväčší hluk a vyjadriť svoju podporu pre ochranu detí pred akoukoľvek formou násilia na nich a hájiť práva dieťaťa.

Študentom sa podujatie páčilo a boli radi, že mohli byť doňho aktívne zapojení. Budeme radi, ak sa podujatia zúčastníme aj o rok a dúfame, že nás bude zasa viac.

Text: Mgr. Silvia Morávková

Fotografie: Mgr. Silvia Morávková