ŠVOK 2018 v odbore Ošetrovateľstvo

Študentská odborná a vedecká konferencia má v odbore ošetrovateľstvo svoje pevné miesto a výraznú históriu. Dňa 5.4. 2018 sa uskutočnil už jej 13 ročník. Konferencia je prehliadkou vedeckých prác študentov, do ktorej sa tento rok zapojilo 9 z nich. Spôsob prezentácie získaných výsledkov bol na skutočne vysokej úrovni. Hodnotiaca komisia v zložení PhDr. Miroslava Líšková, PhD. PhDr. Andrea Solgajová, PhD. a Patrícia Bečková, ako zástupca študentov, po nie ľahkom rozhodovaní vybrala troch najlepších: 1. miesto získala Viktória Šutová s problematikou úzkosti u pacientov s astmou, 2. miesto Monika Jaššová s problematikou akútnej bolesti u detí a na 3. sa umiestnila Alžbeta Uličná s problematikou validácie ošetrovateľskej diagnózy Neefektívne zvládanie záťaže modelom klinickej diagnostickej validity. Všetkým účastníkom ďakujeme za prezentované zistenia a víťazkám srdečne blahoželáme. Dve z nich nás budú reprezentovať na zahraničnej konferencii v českých Pardubiciach.

PhDr. Miroslava Líšková, PhD
Foto : M. Mikulová