Stojí za to byť sestrou?


Aktuálna komplikovaná situácia v zdravotníctve by Vás nemala odradiť od napĺňania Vašich osobných cieľov a poslania pomáhať ľuďom v chorobe a udržiavaní ich zdravia.

Chcete študovať sociálnu prácu?

„Sociálna práca nie je tak povolaním, je skôr poslaním v rámci profesionálnej pomoci ľuďom, ktorí sa ocitli na križovatkách života.“ prof. PhDr. Ján Gabura, Csc.

Veríš na dobrú budúcnosť? Poď si ju zariadiť dobrým štúdiom!


Ponúkame ti odbor, ktorý je v praxi potrebný, ale nemá ho každý. Poď do Nitry a staň sa poradcom/poradkyňou!

Chceš v letnom semestri 2018/2019 študovať na partnerskej univerzite v zahraničí?

Neváhaj a rýchlo sa prihlás do programu ERASMUS+! Posledné voľné miesta!


Otvorili sme aplikáciu StudyAbroad pre prihlasovanie na Erasmus+ mobility študentov (štúdium a stáž v zahraničí – 2. kolo 2018/2019). Prihlasovať sa je možné už v tejto chvíli. Stačí osloviť katedrového koordinátora/koordinátorku (kontakt tu), vybrať si partnerskú univerzitu (tu) alebo osloviť pracovisko, na ktorom by si chcel/chcela absolvovať stáž a vyplniť potrebné dokumenty.


Ak ešte stále váhaš, tak Ti možno pomôže v rozhodovaní pohľad našej študentky Lucie, na študijnom pobyte v nádhernej Rige.


„Študentský život v Rige bol naozaj pestrý. Mesto má minimálne 4 univerzity s vysokým počtom výmenných študentov, takže kedykoľvek ste mali chuť niečo zažiť, parťáka na dobrodružstvo ste našli zaručene do polhodiny. Niektoré udalosti organizovala ESN, ako výlety do okolitých miest, alebo poznávacie zájazdy do Ruska či Laplandu. Tiež boli autormi haloweenskej párty, plesu, uvítacieho ceremoniálu a podobne. Okrem ESN figurovali aj iné študentské organizácie, ponúkajúce väčšinou obmeny ESN výletov. Ak ste mali dostatočné šťastie na partiu okolo seba ako ja, o zábavu bolo postarané. Vždy sa totiž objavil niekto s túžbou zorganizovať fakultatívny výlet a často sme mali problém naplánovať aktivity tak, aby sme stihli aj zájsť do školy. Čo bolo (hlavne na začiatku) veľmi nápomocné je Erasmus Buddy System, poskytnutý univerzitou. Po vyplnení krátkeho online formuláru bol k študentovi pridelený Lotyš, tiež študent, ktorý mal prišelcovi poskytnúť základné informácie o škole, meste a čomkoľvek, čo považoval za dôležité. Niektorí mali veľmi aktívnych buddy, ktorí sa s nimi pravidelne stretávali a odkrývali pred nimi krásy Rigy a jej zákutí, niektorí buddy svoju rolu brali voľnejšie a boli dostupní online v prípade potreby. Po sociálnej aklimatizácii som sa vrhla na akademickú. Z kancelárie pre výmenných študentov som odišla s kopou papierov, v ktorých som našla všetko, čo som potrebovala. Prvým krokom bolo poskladať si rozvrh. Už pred nástupom na mobilitu som si vybrala predmety, ktoré som mala záujem absolvovať a tak som si v papieroch nalistovala moju fakultu a prislúchajúce predmety. Prvotné nadšenie vystriedalo zdesenie. Všetky moje predmety boli založené na báze samoštúdia. Samoštúdium?! A čo budem robiť zvyšok času? Moja ambícia bola zodrať lotyšské školské lavice, nie svoju stoličku na internáte. No nič, napísala som e-maily všetkým vyučujúcim, na ktorých predmet som sa chcela prihlásiť. Po všetkých zmenách som si nakoniec zapísala kros-kulturálnu psychológiu, psychológiu zdravia, edukačnú psychológiu, psychológiu konzumu v medzinárodnom podnikaní a ruský jazyk. Prvé tri predmety boli založené na samoštúdiu, ruštinu sme mávali v utorky a štvrtky od 10:30 do 12:00 a psychólogia konzumu prebiehala vo štvrtok poobede- prednáška a hneď za ňou seminár od 16:15 do 21:30. Tento predmet bol v magisterskom študijnom pláne ekonomickej fakulty a keďže lotyšskí študenti magisterského stupňa poväčšine už popri štúdiu pracujú, výučba prebieha v poobednajších hodinách a/ alebo v sobotu.“

Kontaktné informácie

Fakulta sociálnych vied a zdravotníctva
Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Kraskova 1, 949 74, Nitra

tel: +421 37 6408 751

 

Táto webová stránka používa cookies.

Pokračovaním v prehliadaní si tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies.

Rozumiem