Profesor sociálneho lekárstva, veľvyslanec Srbskej republiky, na FSVaZ UKF

Pre študentky a študentov Fakulty sociálnych vied a zdravotníctva UKF dňa 6.5.2019 prednášal prof. Dr. Momčilo Babić, veľvyslanec Srbskej republiky na Slovensku na tému „Budúcnosť a zdravie“. Profesor Babić je profesorom sociálneho lekárstva a intenzívne sa, napriek svojej súčasnej diplomatickej kariére, venuje sociálnemu kontextu zdravotnej starostlivosti.

Na pôdu univerzity priniesol tému mnohorozmernosti zdravia a budúcnosti systémov zdravotnej starostlivosti. Predstavil rôzne koncepty zdravia a zaoberal sa jeho širšími determinantmi. Veľmi pútavou bola následná diskusia so študentmi, ktorá sa orientovala na komparáciu systému poskytovania zdravotnej starostlivosti v našich krajinách, ale aj na podobnosti, ktoré prepájajú spoločnosť Slovenska a Srbska. Prednáška profesora Babića mala mimoriadne ústretovú a srdečnú atmosféru a priniesla podnetné myšlienky, ktoré obohatili nazeranie na koncept zdravia.

Autor článku: PhDr. Miroslava Čerešníková, PhD.