Absolvent študijného odboru Urgentná zdravotná starostlivosť je schopný poskytovať prednemocničnú starostlivosť osobe v ohrození zdravia a života, poskytovať ošetrovateľskú starostlivosť...

Edukácia detí v predškolskom veku

Zdravotno-výchovná aktivita: Podpora zdravia u detí v predškolskom veku. Cieľom podujatia bolo rozvíjať u detí pozitívny vzťah k otázkam zdravotnej výchovy z hľadiska zodpovednosti za svoje zdravie a predchádzať poraneniam. Študentky a pedagógovia Katedry ošetrovateľstva ponúkli deťom vedomosti o zásadách poskytnutia prvej pomoci. Predviedli praktické ukážky a umožnili nácvik ošetrenia ľahších zranení u detí v predškolskom veku.

Termín a miesto: 2.5.2019, Materská škola Párovská ul. Nitra
Koordinátorky podujatia: PhDr. Erika Krištofová, PhD. a PhD., PhDr. Ľuboslava Pavelová, PhD.