Medzinárodné študentské dni v odbore Psychológia

V dňoch 23.- 24. mája 2019 sa konal 19. ročník medzinárodnej a 20. ročník celoslovenskej konferencie študentskej vedeckej a odbornej činnosti v odbore Psychológia. V tomto roku sa konferencia konala na Pedagogickej fakulte Univerzity Karlovej v Prahe. Našu Katedru psychologických vied reprezentovali na tomto podujatí dve študentky, ktoré zvíťazili so svojimi výskumnými prácami v katedrovom kole.

Na konferencii ich sprevádzal PhDr. Ľubor Pilárik, PhD., ktorý bol zároveň členom hodnotiacej odbornej komisie. V bakalárskej sekcii prezentovala naša študentka Linda Ráczová výskumné zistenia o zmenách v pohybovej aktivite pacientov po stanovení diagnózy srdcovocievneho ochorenia. V magisterskej sekcii predstavila bc. Laura Penzešová výsledky svojho výskumu potvrdzujúceho dopady sebakritiky a hanby na kvalitu života dospelých ľudí. Obe študentky obstáli v tomto medzinárodnom porovnaní výskumného potenciálu na veľmi dobrej úrovni, o čom svedčí i umiestnenie Lindy Ráczovej na 3. mieste v celoslovenskom kole. Tento ročník ako i predchádzajúce ročníky konferencie poukazujú na to, že študenti psychológie Katedry psychologických vied FSVaZ UKF v Nitre disponujú výskumnými kompetenciami porovnateľnými s poprednými katedrami psychológie nie len na Slovensku, ale i v Čechách.

PhDr. Ľubor Pilárik, PhD.

Katedra psychologických vied