„XXL Akadémia“

Posledný júnový týždeň pripravila Fakulta sociálnych vied a zdravotníctva a Univerzita Konštantína Filozofa a v Nitre zaujímavý vzdelávací projekt „XXL Akadémia“. Zúčastnia sa ho klienti z viacerých zariadení sociálnych služieb v zriaďovateľskej pôsobnosti Nitrianskeho samosprávneho kraja osoby so špeciálnymi potrebami z komunity mesta Nitry. Stratégiou vzdelávania je odstrániť rozdiely medzi jednotlivcami so zdravotným znevýhodnením a umožniť im rozvíjať svoje schopnosti v maximálnej možnej miere. Programové aktivity predstavujú edukáciu pre všetkých s rešpektovaním rôznorodosti potrieb každého človeka. Výučbou, prácou, aktívnou umeleckou činnosťou v akademickom prostredí ich pedagógovia podporia vo zvládaní činností každodenného života, pripravia ich tak pre väčšiu samostatnosť a praktický život v prirodzenom sociálnom prostredí. Týmto projektom univerzita chce už siedmykrát poukázať, že akademická pôda je vhodným miestom pre aktivizáciu osôb s rôznym typom a stupňom postihnutia, že pedagógovia sú profesionálmi, ktorí prekonajú hranice ich odborného pôsobenia a akceptujú každého študenta.

XXL AKADÉMIA 2019
24.6. – pondelok
8,45hod. - Imatrikulácie – Poradenské a servisné centrum UKF
9,30 – 12,30 hod. Tvorivé dielne - Katedra výtvarnej výchovy a tvorby PF