Akreditované vzdelávanie v oblasti romológie

Tento týždeň sa v Ústave romologických štúdií Fakulty sociálnych vied a zdravotníctva stretlo 23 profesionálov z praxe z celého Slovenska, ktorých zaujala ponuka akreditovaného vzdelávania v oblasti romológie. V pondelok sa so Zuzanou Kumanovou, PhD., venovali kultúre Rómov. Utorkovou témou bola história Rómov, ktorú odprezentoval prof. PhDr. René Lužica, ArtD.
romológia   romológia 3
„Som potešená zo záujmu odbornej verejnosti o toto vzdelávanie. Tento týždeň sa u nás zišla veľmi rôznorodá skupina – od sociálnych pracovníkov cez zamestnancov mestských úradov, mimovládnych organizácií až po študentov doktorandského štúdia. Záujem o účasť na vzdelávaní nás prekvapil a pôvodný plán na jeho realizáciu v jednej 20-člennej skupine sme radi zmenili, pretože sa prihlásil dvojnásobok záujemcov. Takže budeme vzdelávací program otvárať ešte pre jednu skupinu,“ prezradila Jurina Rusnáková, riaditeľka Ústavu romologických štúdií FSVaZ.
romológia 4  romológia 5
Realizácia vzdelávania bola podporená Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR v rámci projektu Integrácia vzdelávania a výskumu na UKF s ohľadom na spoločenské potreby a požiadavky praxe.
romológia 2
Text: doc. Mgr. Jurina Rusnáková, PhD., FSVaZ Ústav romologických štúdií