Univerzitný Októberfest 

Ako správne začať akademický rok 2023/2024?

No predsa fantastickou zábavou, skvelou hudbou a vynikajúcou atmosférou, o ktorú sa aj tento rok postará Študentský parlament UKF so Študentským centrom UKF.

Chcete študovať urgentnú zdravotnú starostlivosť?

Absolvent študijného programu Urgentná zdravotná starostlivosť je schopný poskytovať prednemocničnú starostlivosť osobe v ohrození zdravia a života, poskytovať ošetrovateľskú starostlivosť...

Chcete študovať ošetrovateľstvo?


Aktuálna komplikovaná situácia v zdravotníctve by Vás nemala odradiť od napĺňania Vašich osobných cieľov a poslania pomáhať ľuďom v chorobe a udržiavaní ich zdravia.

Chcete študovať sociálnu prácu?

 

„Sociálna práca nie je tak povolaním, je skôr poslaním v rámci profesionálnej pomoci ľuďom, ktorí sa ocitli na križovatkách života.“ prof. PhDr. Ján Gabura, Csc.

Chcete študovať psychológiu?

 

A nájsť odpovede napríklad na otázku: Čo je šťastie a ako ho dosiahnuť? Ako vyvážiť rozum a cit? Prečo a ako vychádzať s ostatnými ľuďmi?

Týždeň vedy a techniky - akcia VZSS Viničky, Nitra

Tak ako každý rok sme aj v roku 2019 v rámci Týždňa vedy a techniky na UKF navštívili Zariadenie sociálnych služieb Viničky, s cieľom poskytnúť rady a nové informácie klientom zariadenia súvisiace s uspokojením ich potrieb, prevenciou zdravotných komplikácií a zlepšením kvality života. Študentky 3. ročníka odboru ošetrovateľstvo – Patrícia Peňáková, Barbora Blažičková, Diana Packová, Natália Stehlíková, Sofia Bozáňová, Sabína Čergeťová, Andrea Tvrdoňová, Aneta Vagaiová a Simona Kenderová si pripravili aktivity zamerané na zdravú výživu, pohybové cvičenia a tréning pamäti.

IMG 6619 

Pre zamestnancov zariadenia sme zároveň zabezpečili možnosť zmerania cholesterolu, krvnej glukózy a krvného tlaku, aby sme upozornili na prípadné odchýlky a potrebu navštíviť lekára. Namerané hodnoty sa zároveň stávajú súčasťou štatistickej analýzy v rámci výskumu stavu zdravia dospelej populácie na Slovensku. Vzhľadom na pozitívne ohlasy zo strany klientov aj zamestnancov zariadenia, sa táto akcia pre nás stáva tradíciou. Akcia prebehla pod vedením odborných asistentiek Katedry ošetrovateľstva – PhDr. Jozefíny Mesárošovej, PhD. a PhDr. Ľubici Poledníkovej, PhD.

IMG 6642 1

IMG 6651

 

Text: PhDr. Miroslava Líšková, PhD., Nina Ovčíková FSVaZ – Katedra ošetrovateľstva

Foto: Marta Bálešová, - obec Čab; Júlia Kečkéšová, PhDr. Erika Krištofová, PhD. FSVaZ – Katedra ošetrovateľstva

Kontaktné informácie

Fakulta sociálnych vied a zdravotníctva
Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Kraskova 1, 949 01, Nitra

tel: +421 37 6408 751

Študijné oddelenie
tel: +421 37 6408 757

Táto webová stránka používa cookies.

Pokračovaním v prehliadaní si tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies.

Rozumiem