Univerzitný Októberfest 

Ako správne začať akademický rok 2023/2024?

No predsa fantastickou zábavou, skvelou hudbou a vynikajúcou atmosférou, o ktorú sa aj tento rok postará Študentský parlament UKF so Študentským centrom UKF.

Chcete študovať urgentnú zdravotnú starostlivosť?

Absolvent študijného programu Urgentná zdravotná starostlivosť je schopný poskytovať prednemocničnú starostlivosť osobe v ohrození zdravia a života, poskytovať ošetrovateľskú starostlivosť...

Chcete študovať ošetrovateľstvo?


Aktuálna komplikovaná situácia v zdravotníctve by Vás nemala odradiť od napĺňania Vašich osobných cieľov a poslania pomáhať ľuďom v chorobe a udržiavaní ich zdravia.

Chcete študovať sociálnu prácu?

 

„Sociálna práca nie je tak povolaním, je skôr poslaním v rámci profesionálnej pomoci ľuďom, ktorí sa ocitli na križovatkách života.“ prof. PhDr. Ján Gabura, Csc.

Chcete študovať psychológiu?

 

A nájsť odpovede napríklad na otázku: Čo je šťastie a ako ho dosiahnuť? Ako vyvážiť rozum a cit? Prečo a ako vychádzať s ostatnými ľuďmi?

Konferencia RODI aj s príhovorom prezidentky

Konferencia Romologické diskurzy RODI 2019 sa na pôde našej univerzity konala 8. novembra 2019. Konferenciu zorganizoval Ústav romologických štúdií FSVaZ v spolupráci s Platformou pre rómske štúdiá. „Odborná diskusia o témach súvisiacich s kultúrou, históriou, jazykom Rómov, ale aj ich postavením v našej spoločnosti je na našom pracovisku prítomná od jeho vzniku pred takmer tridsiatimi rokmi. Považujeme za svoju morálnu zodpovednosť otvárať témy, ktoré sú dôležité," prezradila doc. Jurina Rusnáková.

  rodi  

 

Príhovor v mene Zuzany Čaputovej, prezidentky Slovenskej republiky, prečítala Jurina Rusnáková, riaditeľka Ústavu romologických štúdií a poradkyňa prezidentky pre národnostné menšiny.

 

  rodi konferencia  rodi romologicke diskurzy  

Text: doc. Mgr. Jurina Rusnáková, PhD., FSVaZ – Ústav romologických štúdií

Foto: Stano Chovanec

Kontaktné informácie

Fakulta sociálnych vied a zdravotníctva
Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Kraskova 1, 949 01, Nitra

tel: +421 37 6408 751

Študijné oddelenie
tel: +421 37 6408 757

Táto webová stránka používa cookies.

Pokračovaním v prehliadaní si tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies.

Rozumiem