Chcete študovať ošetrovateľstvo?

Študenti urgentnej zdravotnej starostlivosti boli „v prvej línii“

Naši študenti prerušením prezenčnej formy výučby neprerušili prepojenie s podstatou ich štúdia – pomocou. Mnohí ostali verní #naslismesavpomahani a pracovali v zariadeniach sociálnych služieb, nemocniciach a ďalších zdravotníckych zariadeniach.

Štyria študenti Urgentnej zdravotnej starostlivosti (2 z 2. ročníka - Petra Budovcová a Natália Benčeková a 2 z 1. ročníka - Aurélia Lukáčová a Mário Oselský) sa počas mesiaca máj starali o repatriantov zo zahraničia, ktorí sa v čase korona krízy vrátili na Slovensko z rôznych krajín a boli umiestnení v priestoroch študentského domova UKF. Dezinfekciu a ochranné pomôcky zabezpečovali pracovníci Okresného úradu odboru Krízového riadenia. Prví repatrianti boli do tohto zariadenia umiestnení 5.5.2020. Po povinnej 5-dňovej karanténe boli repatrianti otestovaní a v prípade negatívneho výsledku odišli domov. Potom bolo zariadenie kompletne dezinfikované, túto činnosť zabezpečovalo MV SR - Sekcia krízového riadenia. Celkovo využilo podmienky štátnej karantény v ŠD Zobor 230 repatriantov.

PhDr. Dana Brázdilová, PhD., KKDUM FSVaZ