Univerzitný Októberfest 

Ako správne začať akademický rok 2023/2024?

No predsa fantastickou zábavou, skvelou hudbou a vynikajúcou atmosférou, o ktorú sa aj tento rok postará Študentský parlament UKF so Študentským centrom UKF.

Chcete študovať urgentnú zdravotnú starostlivosť?

Absolvent študijného programu Urgentná zdravotná starostlivosť je schopný poskytovať prednemocničnú starostlivosť osobe v ohrození zdravia a života, poskytovať ošetrovateľskú starostlivosť...

Chcete študovať ošetrovateľstvo?


Aktuálna komplikovaná situácia v zdravotníctve by Vás nemala odradiť od napĺňania Vašich osobných cieľov a poslania pomáhať ľuďom v chorobe a udržiavaní ich zdravia.

Chcete študovať sociálnu prácu?

 

„Sociálna práca nie je tak povolaním, je skôr poslaním v rámci profesionálnej pomoci ľuďom, ktorí sa ocitli na križovatkách života.“ prof. PhDr. Ján Gabura, Csc.

Chcete študovať psychológiu?

 

A nájsť odpovede napríklad na otázku: Čo je šťastie a ako ho dosiahnuť? Ako vyvážiť rozum a cit? Prečo a ako vychádzať s ostatnými ľuďmi?

Študentská kvapka krvi v Národnej transfúznej stanici FN v Nitre 20.10.2020

Milí študenti a zamestnanci,

Katedra klinických disciplín a urgentnej medicíny FSVaZ UKF v Nitre v spolupráci s Národnou transfúznou stanicou v Nitre organizuje aj v tomto akademickom roku Študentskú kvapku krvi, hoci nie v zvyčajných podmienkach.

Vzhľadom k protiepidemiologickým opatreniam, ktoré sú nariadené RÚVZ sa odber krvi, ktorý sa mal uskutočniť 20.10.2020 u nás na FSVaZ,  presúva z našich priestorov na Národnú transfúznu stanicu vo Fakultnej nemocnici v Nitre.

Všetci potencionálni darcovia sa môžu vopred telefonicky objednať (kontakt: +421 910 836 678). Po objednaní je potrebné 20.10.2020 prísť na Národnú transfúznu stanicu v areáli Fakultnej nemocnice v Nitre, kde budete prednostne vybavení.

Všetkým, ktorí sa rozhodnú prispieť svojou „kvapkou krvi“ špeciálne v týchto komplikovaných časoch, veľmi ďakujeme. Darovanie krvi je skutočným „darom života“, ktorý zdravý človek môže poskytnúť tým, ktorí ho potrebujú. Je to veľmi prospešný, bezpečný a jednoduchý humánny krok. Urobme ho spolu!

Text: Marianna Palíková

Kontaktné informácie

Fakulta sociálnych vied a zdravotníctva
Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Kraskova 1, 949 01, Nitra

tel: +421 37 6408 751

Študijné oddelenie
tel: +421 37 6408 757

Táto webová stránka používa cookies.

Pokračovaním v prehliadaní si tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies.

Rozumiem