Univerzitný Októberfest 

Ako správne začať akademický rok 2023/2024?

No predsa fantastickou zábavou, skvelou hudbou a vynikajúcou atmosférou, o ktorú sa aj tento rok postará Študentský parlament UKF so Študentským centrom UKF.

Chcete študovať urgentnú zdravotnú starostlivosť?

Absolvent študijného programu Urgentná zdravotná starostlivosť je schopný poskytovať prednemocničnú starostlivosť osobe v ohrození zdravia a života, poskytovať ošetrovateľskú starostlivosť...

Chcete študovať ošetrovateľstvo?


Aktuálna komplikovaná situácia v zdravotníctve by Vás nemala odradiť od napĺňania Vašich osobných cieľov a poslania pomáhať ľuďom v chorobe a udržiavaní ich zdravia.

Chcete študovať sociálnu prácu?

 

„Sociálna práca nie je tak povolaním, je skôr poslaním v rámci profesionálnej pomoci ľuďom, ktorí sa ocitli na križovatkách života.“ prof. PhDr. Ján Gabura, Csc.

Chcete študovať psychológiu?

 

A nájsť odpovede napríklad na otázku: Čo je šťastie a ako ho dosiahnuť? Ako vyvážiť rozum a cit? Prečo a ako vychádzať s ostatnými ľuďmi?

V piatok sa odovzdávali ceny Lúč z tmy

Vyhlasovateľmi ceny Lúč z tmy sú občianske združenie EduRoma a Ústav romologických štúdií Fakulty sociálnych vied a zdravotníctva našej Univerzity. Udeľuje sa osobnostiam, ktoré sa dlhodobo zasadzujú za zlepšenie postavenia Rómov v rôznych oblastiach života alebo sa významným spôsobom podieľajú na budovaní mostov medzi Rómami a majoritou.

Minulý piatok bolo ocenenie odovzdané už po tretí krát a prevzali si ho, Viera Kalmárová, hlavná školská inšpektorka a Tomáš Ščuka, koordinátor terénnej sociálnej práce. Tomáš je naším absolventom aj preto si Lúč z tmy prevzal z rúk doc. Rosinského, dekana FSVaZ. „Som hrdý na to, že sú naši absolventi úspešní. Tomáš bol takým lúčom túto jar pre mnohých ľudí, ktorí ostali v karanténe na niekoľko týždňov.“

Ak ste živý prenos z odovzdávania nestihli, nájdete ho na stránkach alebo facebookových profiloch DenníkaN alebo .Týždňa a viac o laureátke a laureátovi sa dozviete z rozhovorov s nimi:

https://dennikn.sk/2151526/skolska-inspektorka-kalmarova-teraz-ide-o-to-aki-ludia-sa-stanu-z-deti-generacie-zatvorenych-skol/?ref=tit

https://dennikn.sk/2151757/terenny-pracovnik-tomas-scuka-oceneny-lucom-z-tmy-ako-sa-povie-po-romsky-covid-19-korona/?ref=pop&fbclid=IwAR1VLlXLxpnIMgvz-YLQfNUekjzycunJ8FQEEiHYKAnjQLYHhcmOwP7al0g

laureáti 2020 lúč

LUC Z TMY fotoCB 01LUC Z TMY fotoCB 15

LUC Z TMY fotoCB 20

autorka: doc. Mgr. Jurina Rusnáková, PhD.

Kontaktné informácie

Fakulta sociálnych vied a zdravotníctva
Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Kraskova 1, 949 01, Nitra

tel: +421 37 6408 751

Študijné oddelenie
tel: +421 37 6408 757

Táto webová stránka používa cookies.

Pokračovaním v prehliadaní si tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies.

Rozumiem