V piatok sa odovzdávali ceny Lúč z tmy

Vyhlasovateľmi ceny Lúč z tmy sú občianske združenie EduRoma a Ústav romologických štúdií Fakulty sociálnych vied a zdravotníctva našej Univerzity. Udeľuje sa osobnostiam, ktoré sa dlhodobo zasadzujú za zlepšenie postavenia Rómov v rôznych oblastiach života alebo sa významným spôsobom podieľajú na budovaní mostov medzi Rómami a majoritou.

Minulý piatok bolo ocenenie odovzdané už po tretí krát a prevzali si ho, Viera Kalmárová, hlavná školská inšpektorka a Tomáš Ščuka, koordinátor terénnej sociálnej práce. Tomáš je naším absolventom aj preto si Lúč z tmy prevzal z rúk doc. Rosinského, dekana FSVaZ. „Som hrdý na to, že sú naši absolventi úspešní. Tomáš bol takým lúčom túto jar pre mnohých ľudí, ktorí ostali v karanténe na niekoľko týždňov.“

Ak ste živý prenos z odovzdávania nestihli, nájdete ho na stránkach alebo facebookových profiloch DenníkaN alebo .Týždňa a viac o laureátke a laureátovi sa dozviete z rozhovorov s nimi:

laureáti 2020 lúč

LUC Z TMY fotoCB 01LUC Z TMY fotoCB 15

LUC Z TMY fotoCB 20

autorka: doc. Mgr. Jurina Rusnáková, PhD.