Univerzitný Októberfest 

Ako správne začať akademický rok 2023/2024?

No predsa fantastickou zábavou, skvelou hudbou a vynikajúcou atmosférou, o ktorú sa aj tento rok postará Študentský parlament UKF so Študentským centrom UKF.

Chcete študovať urgentnú zdravotnú starostlivosť?

Absolvent študijného programu Urgentná zdravotná starostlivosť je schopný poskytovať prednemocničnú starostlivosť osobe v ohrození zdravia a života, poskytovať ošetrovateľskú starostlivosť...

Chcete študovať ošetrovateľstvo?


Aktuálna komplikovaná situácia v zdravotníctve by Vás nemala odradiť od napĺňania Vašich osobných cieľov a poslania pomáhať ľuďom v chorobe a udržiavaní ich zdravia.

Chcete študovať sociálnu prácu?

 

„Sociálna práca nie je tak povolaním, je skôr poslaním v rámci profesionálnej pomoci ľuďom, ktorí sa ocitli na križovatkách života.“ prof. PhDr. Ján Gabura, Csc.

Chcete študovať psychológiu?

 

A nájsť odpovede napríklad na otázku: Čo je šťastie a ako ho dosiahnuť? Ako vyvážiť rozum a cit? Prečo a ako vychádzať s ostatnými ľuďmi?

Participácia Rómov v minulosti a v súčasnosti

Diskusiu môžete sledovať naživo 8. 4. o 15.00 alebo kedykoľvek, kedy budete mať čas na našom youtube kanáli: https://youtu.be/Zrh2mGY2mm4

8. apríla si Medzinárodným dňom Rómov pripomíname 50. výročie prvého celosvetového stretnutia Rómov. Na tomto stretnutí sa Rómovia z rôznych krajín prihlásili k svojim koreňom, kultúre a identite. Pripomenuli vládam aj medzinárodným inštitúciám, že aj keď sú súčasťou európskych krajín stovky rokov, stále čelia viacerým znevýhodneniam a majú právo aj záujem zúčastňovať sa riešení problémov, ktoré sa Rómov týkajú.

Aké podoby mala participácia Rómov na veciach verejných v minulosti a aké má dnes? Aké výzvy sú pred Slovenskom v zmysle začleňovania Rómov do rozhodovania o veciach, ktoré sa ich priamo týkajú? Sú Rómovia cieľovou skupinou alebo aj aktérmi programov a projektov, ktoré sú pre nich určené? Aj na tieto otázky sa pokúsime odpovedať spolu s: Andreou Bučkovou (splnomocnenkyňou vlády SR pre rómske komunity, Zuzanou Kumanovou (štátnou tajomníčkou Ministerstva kultúry SR), René Lužicom (historikom, VŠ učiteľom na Ústave romologických štúdií), Jurinou Rusnákovou (riaditeľkou Ústavu romologických štúdií).

podujatie MDR

Kontaktné informácie

Fakulta sociálnych vied a zdravotníctva
Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Kraskova 1, 949 01, Nitra

tel: +421 37 6408 751

Študijné oddelenie
tel: +421 37 6408 757

Táto webová stránka používa cookies.

Pokračovaním v prehliadaní si tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies.

Rozumiem