Organizácia výučby v letnom semestri 2021/2022

Dňa 14.2.2022 začíname letný semester. Sme radi, že pri dodržaní všetkých protiepidemických opatrení, sa stretneme na pôde fakulty nielen online, ale aj prezenčne. Samozrejmosťou a nevyhnutnosťou je prekrytie dýchacích ciest respirátorom FFP2 (alebo FFP3 bez výdychového filtra) vo všetkých priestoroch FSVaZ UKF.

Semester začneme kombinovanou formou výučby – prednášky s viac ako 30 študentami budú realizované dištančne, všetky ostatné rozvrhové akcie budú realizované prezenčne. Výnimku tvoria externé formy štúdia a študijný program Urgentná zdravotná starostlivosť, ktoré sa realizujú výlučne prezenčnou formou. Na úplnú prezenčnú formu vzdelávania prejdeme od 7.3.2022.

Podľa aktuálnej vyhlášky ÚVZ SR č. 7/2022 zo dňa 25.01.2022, ak sa medzi študentami alebo zamestnancami vyskytnú osoby pozitívne na ochorenie COVID-19, pôjdu do karantény len tie osoby, ktoré boli s osobou pozitívnou na ochorenie v úzkom kontakte, ak pri tomto kontakte nemali prekryté horné dýchacie cesty respirátorom typu FFP2. Karanténu je možné ukončiť po 5 dňoch od posledného kontaktu s osobou pozitívnou na ochorenie COVID-19, ak sa u osoby v karanténe nevyskytuje ani jeden z klinických príznakov ochorenia počas posledných 24 hodín pred ukončením karantény. O ukončení karantény rozhoduje všeobecný lekár. Ak sa osoba pozitívna na ochorenie COVID-19 vyskytne v domácnosti študenta, zostáva v karanténe len tento študent. Povinnosť karantény po úzkom kontakte sa nevzťahuje na osobu, ktorá je kompletne očkovaná, alebo má aplikovanú posilňovaciu (booster) dávku, alebo ktorá prekonala ochorenie COVID-19 v období pred nie viac ako 180 dňami a nevykazuje žiadne príznaky ochorenia.

Teší nás, že sa po dlhšej dobe so všetkými stretneme a že budete mať možnosť zdieľať svoje študentské aj osobné radosti a starosti tvárou v tvár.

Podrobné informácie o výučbe v letnom semestri nájdete v Usmernení dekana FSVaZ 02/2022.