Deň pre Vaše zdravie

Zdravie patrí k najvyšším hodnotám, nie vždy si však uvedomujeme jeho význam. K akciám, prostredníctvom ktorých sú ľudia motivovaní k starostlivosti o vlastné zdravie, patrila aj akcia Deň pre vaše zdravie so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou, ktorá sa uskutočnila 5.4. 2022 vo vestibule Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre,  v spolupráci s Fakultou sociálnych vied a zdravotníctva a Katedrou ošetrovateľstva.

Podujatie bolo určené pre zamestnancov, študentov UKF a tým, ktorí ho navštívili, boli  poskytované merania ku komplexnej analýze ľudského tela.

In Body prístroj poskytoval informácie o hodnote svalov a tukov v tele, ďalej o BMI, BMR (bazálny metabolizmus), WHR indexe (viscerálny tuk).

Študentky Katedry ošetrovateľstva zabezpečovali meranie cholesterolu, glykémie, tlaku krvi a pulzu, zisťovali základné informácie ohľadom zdravého životného štýlu a účasti na preventívnych prehliadkach, pričom zároveň v prípade potreby poskytovali edukáciu a poradenstvo. Inštruktáž poskytovali aj odborníci z oblasti fyzioterapie a prevencie rakoviny prsníka – samovyšetrenie prsníkov na simulátore. Zástupcovia VšZP poskytovali zároveň poradenstvo (mobilná aplikácia, peňaženka zdravia, výhody a zľavy).

Záujem o jednotlivé vyšetrenia bol veľký a myslíme si, že ak sme motivovali aspoň niekoľkých ľudí k tomu,  aby sa zamysleli nad svojím životným štýlom a zároveň sa rozhodli pre uskutočnenie  preventívnych prehliadok, akcia mala úspech a bola prínosná.

Fotografie z podujatia: https://www.fsvaz.ukf.sk/index.php/sk/o-fakulte/fotogaleria/de-pre-vase-zdravie

Autorka: PhDr. Alica Slamková, PhD., Katedra ošetrovateľstva FSVaZ