Na FSVaZ sme opäť pomáhali a rozdávali radosť na podujatí Hračka pre dieťa

Poznáte ten pocit, keď niekomu pomôžete, ako je vám dobre na duši? Dňa 3. mája 2022 Katedra sociálnej práce a sociálnych vied FSVaZ UKF v Nitre zorganizovala ďalší ročník charitatívneho podujatia s názvom Hračka pre dieťa. Garantkou tohto dlhoročného podujatia je prof. PhDr. Martina Mojtová, PhD., ktorá sa aj osobne angažuje v pomoci rodinám v núdzi.
Dobrodinci, medzi ktorými bola verejnosť, študenti odboru Sociálna práca a zamestnanci
Fakulty sociálnych vied a zdravotníctva, priniesli zachovalé hračky, oblečenie, obuv, knižky a školské potreby pre deti zo sociálne znevýhodneného prostredia a odídencov z Ukrajiny.
Priamo na podujatie zavítala aj mamička s dvoma malými dcérkami a starou mamou, ktoré museli pred mesiacom utiecť zo svojho domova na Ukrajine z Poltawy – oblasť medzi Kyjevom a Charkowom pred vojnou. V rozhovore v mladou mamičkou sme sa dozvedeli aj to, že si podala prihlášku na štúdium, pretože má záujem študovať u nás na UKF. Tešíme sa, že v tomto, pre nich náročnom období, sa nám podarilo vyčarovať úsmev na tvári v podobe hračiek a oblečenia, ktoré si z vašich darov vybrali.
Ďakujeme všetkým, ktorí sa do tejto akcie zapojili za ich záujem, ochotu a čas. Získané dary budú distribuované rodinám prostredníctvom neziskovej organizácie Centrum Slniečko a Maltézskeho rádu rytierov.