Univerzitný Októberfest 

Ako správne začať akademický rok 2023/2024?

No predsa fantastickou zábavou, skvelou hudbou a vynikajúcou atmosférou, o ktorú sa aj tento rok postará Študentský parlament UKF so Študentským centrom UKF.

Chcete študovať urgentnú zdravotnú starostlivosť?

Absolvent študijného programu Urgentná zdravotná starostlivosť je schopný poskytovať prednemocničnú starostlivosť osobe v ohrození zdravia a života, poskytovať ošetrovateľskú starostlivosť...

Chcete študovať ošetrovateľstvo?


Aktuálna komplikovaná situácia v zdravotníctve by Vás nemala odradiť od napĺňania Vašich osobných cieľov a poslania pomáhať ľuďom v chorobe a udržiavaní ich zdravia.

Chcete študovať sociálnu prácu?

 

„Sociálna práca nie je tak povolaním, je skôr poslaním v rámci profesionálnej pomoci ľuďom, ktorí sa ocitli na križovatkách života.“ prof. PhDr. Ján Gabura, Csc.

Chcete študovať psychológiu?

 

A nájsť odpovede napríklad na otázku: Čo je šťastie a ako ho dosiahnuť? Ako vyvážiť rozum a cit? Prečo a ako vychádzať s ostatnými ľuďmi?

Na FSVaZ sme opäť pomáhali a rozdávali radosť na podujatí Hračka pre dieťa

Poznáte ten pocit, keď niekomu pomôžete, ako je vám dobre na duši? Dňa 3. mája 2022 Katedra sociálnej práce a sociálnych vied FSVaZ UKF v Nitre zorganizovala ďalší ročník charitatívneho podujatia s názvom Hračka pre dieťa. Garantkou tohto dlhoročného podujatia je prof. PhDr. Martina Mojtová, PhD., ktorá sa aj osobne angažuje v pomoci rodinám v núdzi.
Dobrodinci, medzi ktorými bola verejnosť, študenti odboru Sociálna práca a zamestnanci
Fakulty sociálnych vied a zdravotníctva, priniesli zachovalé hračky, oblečenie, obuv, knižky a školské potreby pre deti zo sociálne znevýhodneného prostredia a odídencov z Ukrajiny.
Priamo na podujatie zavítala aj mamička s dvoma malými dcérkami a starou mamou, ktoré museli pred mesiacom utiecť zo svojho domova na Ukrajine z Poltawy – oblasť medzi Kyjevom a Charkowom pred vojnou. V rozhovore v mladou mamičkou sme sa dozvedeli aj to, že si podala prihlášku na štúdium, pretože má záujem študovať u nás na UKF. Tešíme sa, že v tomto, pre nich náročnom období, sa nám podarilo vyčarovať úsmev na tvári v podobe hračiek a oblečenia, ktoré si z vašich darov vybrali.
Ďakujeme všetkým, ktorí sa do tejto akcie zapojili za ich záujem, ochotu a čas. Získané dary budú distribuované rodinám prostredníctvom neziskovej organizácie Centrum Slniečko a Maltézskeho rádu rytierov.
 

Kontaktné informácie

Fakulta sociálnych vied a zdravotníctva
Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Kraskova 1, 949 01, Nitra

tel: +421 37 6408 751

Študijné oddelenie
tel: +421 37 6408 757

Táto webová stránka používa cookies.

Pokračovaním v prehliadaní si tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies.

Rozumiem