Fakulta Fest 2022

Pri príležitosti Nitrianskych univerzitných dní Rada študentov Fakulty sociálnych vied a zdravotníctva zorganizovala 3. mája 2022 podujatie Fakulta Fest. „V predchádzajúcom období, kedy nám protipandemické opatrenia nedovoľovali sa stretávať, chýbalo vzájomné spoznávanie a vytváranie nových priateľstiev  na školskej pôde. Ako Rada študentov FSVaZ sme prišli s nápadom uskutočniť veľké stretnutie študentov, aby sa mohli lepšie spoznať a stráviť spoločný čas pri pripravenom programe.“ povedal Mgr. Erik Šatara, predseda Rady študentov FSVaZ.
Podujatie v exteriéri fakulty malo „piknikový nádych“, študenti varili chutný fakultný guláš, v pozadí hrala hudba a naša fakulta opäť ožila. Súčasťou bolo aj predstavenie fakultného merchu študentkou Viktóriou Zupkovou. Viaceré študentky a študenti odchádzali z podujatia v novom tričku alebo mikine s fakultným nápisom.
Po otvorení Fakulta Festu hlavnou organizátorkou, študentkou Psychológie Viktóriou Olšanskou, a krátkom príhovore dekana FSVaZ začala naozajstná zábava. Podujatie odštartovala aktivita zameraná na vzájomné spoznávanie s názvom Nájdi si svoj pár, v ktorej sa študenti prostredníctvom kariet  mohli bližšie zoznámiť. Veľmi zábavnou aktivitou bola hra s názvom Mission Impossible, ktorú si účastníci naozaj užívali! Študenti vytvorili súťažné tímy s kreatívnymi názvami a museli plniť rôznorodé úlohy v časovom limite, čo nebolo jednoduché. Mali za úlohu napríklad vyriešiť hlavolam, poskladať predmety z papiera alebo odfotiť sa podľa pokynov. Dôležitým bodom bola spolupráca v skupine.
Po vyhlásení troch výherných súťažných miest nasledovala dlho očakávaná a vysnívaná tombola. Študenti doslova bojovali o zakúpenie si čo najväčšieho množstva tombolových lístkov s cieľom zvýšiť si šancu na výhru, čo bolo pre organizátorov milým prekvapením.
Poslednou aktivitou pred ukončením nášho Fakulta Festu bola Krabica spätnej väzby, kde mohli študenti anonymne vyjadriť svoje pocity z fakultného podujatia. Ak by sme mali hodnotenia zhrnúť do jednej vety, tak by to bola táto: Atmosféra bola príjemná, vládla dobrá nálada a o zábavu bolo postarané!
Aby sme však atmosféru Fakulta Festu preniesli aj k vám, tak vo fotogalérii nájdete mnohé dôležité okamihy a prinášame aj zopár vyjadrení študentiek a študentov, ktorí sa ho zúčastnili:
Katka, študentka psychológie : Ja som veľmi spokojná s tým, ako dopadol deň Fakulta Festu, keďže som mala nielen možnosť sa lepšie spoznať s mojimi spolužiakmi ale taktiež sme sa minimálne zabavili, bol to príjemný team building. Taktiež aktivity, súťaže, tombola i občerstvenie boli skvelé a teším sa na druhý ročník!
Martin, študent psychológie: Akciu hodnotím veľmi pozitívne, počasie nám vyšlo na jednotku ako aj guláš a program.
Nikola, študentka psychológie: Vďaka Fakulta Festu som spoznala ďalších študentov na fakulte, čo hodnotím veľmi pozitívne. Som rada za takéto spoločenské stretnutie a teším sa na budúci rok!
Karin, študentka sociálnych služieb a poradenstva: Fakulta fest prebehol skvele, som veľmi rada, že som sa ho zúčastnila. Zahrali sme sa, spoznali sme sa, najedli sme sa! Chcela by som veľmi poďakovať organizátorke Viktórii Olšanskej. Dúfam, že sa táto tradícia udrží a dokonca aj rozšíri o ďalšie akcie a podujatia.
A na záver poďakovanie organizátorky a členky Rady študentov FSVaZ, Viktórie Olšanskej: „V mene Rady študentov FSVaZ a ako organizátorka Fakulta Festu by som chcela poďakovať vedeniu FSVaZ, ktoré nám s veľkou ochotou pomáhalo vytvoriť si náš fakultný deň. Vďaka patrí každému dobrovoľníkovi a ostatným kompetentným zamestnancom, ktorí pomáhali pri organizovaní a boli súčasťou počas celého dňa akcie. A v neposlednom rade, ďakujem Vám, milí študenti a zamestnanci, ktorí ste na Fakulta Fest zavítali. U nás naozaj platí, že  #naslismesavpomahani a  #dobrovolnictvomamevkrvi! “

Text: Viktória Olšanská, Mgr. Erik Šatara, PhDr. Miroslava Čerešníková, PhD
Foto: Michaela Eliášová, Stanislav Chovanec