Univerzitný Októberfest 

Ako správne začať akademický rok 2023/2024?

No predsa fantastickou zábavou, skvelou hudbou a vynikajúcou atmosférou, o ktorú sa aj tento rok postará Študentský parlament UKF so Študentským centrom UKF.

Chcete študovať urgentnú zdravotnú starostlivosť?

Absolvent študijného programu Urgentná zdravotná starostlivosť je schopný poskytovať prednemocničnú starostlivosť osobe v ohrození zdravia a života, poskytovať ošetrovateľskú starostlivosť...

Chcete študovať ošetrovateľstvo?


Aktuálna komplikovaná situácia v zdravotníctve by Vás nemala odradiť od napĺňania Vašich osobných cieľov a poslania pomáhať ľuďom v chorobe a udržiavaní ich zdravia.

Chcete študovať sociálnu prácu?

 

„Sociálna práca nie je tak povolaním, je skôr poslaním v rámci profesionálnej pomoci ľuďom, ktorí sa ocitli na križovatkách života.“ prof. PhDr. Ján Gabura, Csc.

Chcete študovať psychológiu?

 

A nájsť odpovede napríklad na otázku: Čo je šťastie a ako ho dosiahnuť? Ako vyvážiť rozum a cit? Prečo a ako vychádzať s ostatnými ľuďmi?

Sociálna práca v digitálnom svete

Naša spoločnosť sa dôsledkom digitalizácie, globalizácie a v neposlednom rade aj vplyvom pandémie radikálne mení. Sociálna práca je profesia, ktorá musela na tieto zmeny reflektovať a prispôsobovať sa prebiehajúcej transformácii médií a IT technológií.
Cieľom sociálnej práce je umožniť spoločnosti, aby sa ľahšia adaptovala na menované výzvy a pomôcť najzraniteľnejším skupinám.
Zostáva profesiou rešpektujúcou ľudské práva a snaží sa urobiť svet lepším miestom pre všetky ľudské bytosti. Pri virtuálnom, digitálnom priestore nezabúda na sociálny svet.
Menovaným témam sa od 25. do 29. apríla 2022 v rakúskom Sankt Pölten venovali odborníci a odborníčky, spoločne so študentkami a študentmi z celej Európy. Podujatie, ktoré nieslo názov: Social Work in a Digital World. Digital Work in a Social World sa uskutočnilo v rámci International University Week (IUW), ktorý každoročne organizujú viaceré univerzity a katedry sociálnej práce združené v organizácii Socnet98, ktorej súčasťou je aj Katedra sociálnej práce a sociálnych vied UKF v Nitre.
Týždňové podujatie začalo v pondelok 25. apríla 2022 špičkovými prednáškami:
  • Technical Innovations for me as a disabled Person | Nussbaum Gerhard – Ki-i
  • Child Pornography – a Variant of Cybercrime | Huber Edith – DonauUNI Krems
  • Promoting Health to Millions: how Doctors Without Borders utilizes Social Media to connect with Communities lacking Access to Health Care| André Höschele – Médecins Sans Frontières
Našu univerzitu na podujatí zastupovala doc. PhDr. Elena Gažiková, PhD. a prof. PhDr. Michal Kozubík, PhD, ktorý vo štvrtok 28. apríla 2022 v rámci IUW viedol prednášku a workshop na tému: Roma Children in the Pandemic.
Spolupráca Katedry sociálnej práce a sociálnych vied UKF s partnerskými katedrami z celej Európy bude pokračovať aj na jeseň tohto roka. V tom čase plánuje na našej alma mater katedra organizovať stretnutie so zástupcami, zástupkyňami všetkých členských univerzitných pracovísk organizácie Socnet98.
 
 
Autor a fotografie: prof. PhDr. Michal Kozubík, PhD.

Kontaktné informácie

Fakulta sociálnych vied a zdravotníctva
Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Kraskova 1, 949 01, Nitra

tel: +421 37 6408 751

Študijné oddelenie
tel: +421 37 6408 757

Táto webová stránka používa cookies.

Pokračovaním v prehliadaní si tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies.

Rozumiem