Fakultné kolo ŠVOČ v odbore Sociálna práca

Študenti odboru Sociálna práca získali dňa 31.3.2022 novú študijnú skúsenosť. V tento deň sa konal 2.ročník fakultného kola Študentskej vedeckej a odbornej činnosti (ŠVOČ). Koordinátorkou podujatia bola PhDr. Katarína Minarovičová, PhD. Súťaže sa zúčastnilo 6 študentov, ktorí predstavili témy so zaujímavou problematikou. V tohtoročnom kole dominovala téma kyberšikany a možností jej predchádzania ako aj riešenia za pomoci sociálnych pracovníkov.
V bakalárskej sekcii sa na prvom mieste umiestnili študentky Michaela Gajdošová a Katarína Luprichová s témou „Riziká moderných technológií v kontexte sociálnej práce“, ktorých školiteľkou bola prof. PhDr. Martina Mojtová, PhD. Na druhom mieste sa umiestnila študentka Bianka Michalovičová s témou „Trestná činnosť páchaná mládežou“ a dve 3.miesta udelila komisia študentke Vivien Jávorkej s témou práce „Anorexia – spúšťač, správanie, dôsledky a formy pomoci v sociálnej práci“ a študentovi Andrejovi Kmeťovi súťažiacemu s témou „Vplyv pandémie COVID-19 na život mladých ľudí“.
V magisterskej sekcii sa na prvom mieste umiestnila študentka Bc. Darina Karvayová s témou „Problematika kyberšikany na základných školách v Trnave“, školiteľkou jej práce bola prof. PhDr. Martina Mojtová, PhD.
Študentky umiestnené na prvých miestach sa zúčastnia 12.mája 2022 celoslovenského kola ŠVOČ, ktoré sa bude konať na Katedre sociálnej práce Filozofickej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach.
Všetkým súťažiacim ďakujeme za ich angažovanosť, za vytvorenie príjemnej, pozitívnej atmosféry a študentkám postupujúcim na celoslovenské kolo prajeme veľa šťastia pri prezentovaní nových výskumných zistení v odbore Sociálna práca.
Autorka: PhDr. Katarína Minarovičová, PhD.