Košické dni sociálnej práce

Dňa 25.11.2022 sa v priestoroch Filozofickej fakulty UPJŠ v Košiciach konal 10. ročník vedeckej konferencie - Košické dni sociálnej práce, ktorej ústrednou témou bola “Súčasnosť a budúcnosť sociálnej práce v reflexiách spoločenských zmien”. Na konferencii s medzinárodnou účasťou odzneli prednášky o aktuálnych spoločenských problémoch. UKF v Nitre reprezentovala vedúca Katedry sociálnej práce a sociálnych vied FSVaZ, prof. PhDr. Martina Mojtová, PhD., ktorá vystúpila s jednou z pozvaných hlavných prednášok na tému:
„Sociálny pracovník v systéme moderného zdravotníctva.“ Ďalšiu prednášku s názvom „Premeny v spoločnosti a ich reflexie v teórii a praxi sociálnej práce v Českej republike“ predniesol prof. PaedDr. Oldřich Chytil, Ph.D., Dr.h.c. z Ostravskej univerzity. Celá konferencia sa niesla v príjemnom priateľskom duchu s odborníkmi v oblasti sociálnej práce z univerzít, organizácií a inštitúcií zo Slovenska a Čiech.

Fotogaléria: https://www.fsvaz.ukf.sk/index.php/sk/o-fakulte/fotogaleria/kosicke-dni-socialnej-prace

Text a foto: archív prof. Martiny Mojtovej