Deň otvorených dverí na FSVaZ 16.2.2023

Na Fakulte sociálnych vied a zdravotníctva v týchto dňoch žijeme prípravami v poradí druhého Dňa otvorených dverí v tomto akademickom roku.
Ak je tvojím snom nájsť naplnenie svojho života v pomoci iným, ak je pre teba dôležité podať pomocnú ruku človeku v núdzi, zachrániť mu život alebo ho sprevádzať životnou situáciou, v ktorej potrebuje oporu, tak Ťa radi privítame na FSVaZ dňa 16.2.2023 a predstavíme Ti celú ponuku našich študijných programov. Čakajú ťa interaktívne prezentácie, mnoho aktivít a otvorené hodiny, na ktorých môžeš zažiť pravú akademickú atmosféru.

A ponúkame Ti aj niekoľko dôvodov, prečo študovať práve u nás:
  • aj keď sú vyučujúci medzinárodne uznávaní odborníci, sú pre študentov v prvom rade ľuďmi a partnermi,
  • pomôžeme Ti zapojiť sa do širokého spektra dobrovoľníckych aktivít,
FSVaZ bude mať „otvorené dvere“ pre všetkých záujemcov o štúdium dňa 16.2.2023 od 10.00, kedy Vás privíta dekan FSVaZ. Poskytneme Vám základné informácie o fakulte, prijímacom konaní a odpovieme na otázky.
Na jednotlivých pracoviskách Vás čaká tento program a veľa inšpiratívnych stretnutí:
Katedra psychologických vied, Ústav aplikovanej psychológie
Miesto:  KPsV, Kraskova 1, Nitra, 7. poschodie
informácie o možnostiach štúdia
  • študijné programy, formy štúdia, profil absolventov
  • možnosti študijných pobytov a stáží pre študentov
prezentácia o pracovisku
  • personálne zabezpečenie katedry, spolupráca s inými pracoviskami
  • vedecko-výskumné aktivity katedry
spoznaj aktivity katedry
  • skúsenosti a zážitky študentov zo zahraničných mobilít
  • aktuálne psychologické experimenty študentov
  • psychologická podpora v Poradenskom centre UKF
Katedra sociálnej práce a sociálnych vied
Miesto:  KSPaSV, Kraskova 1, Nitra, 3. poschodie
  • Prezentácia štúdia v odbore sociálna práca
  • Workshopy:
10.30-11.15 „Efektívna komunikácia v práci sociálneho pracovníka“ – na workshope predstavíme komunikačné štýly a prvky efektívnej komunikácie, ktoré sú podstatné v práci sociálneho pracovníka. Upriamime pozornosť na problémy, ktoré môže spôsobiť nevhodná komunikácia s klientom v poradenskom procese.
Miesto konania: miestnosť A-318 (3.poschodie), realizátorky: doc. PhDr. Elena Gažiková, PhD., PhDr. Katarína Minarovičová, PhD.
11.15-12.00 „Profesia ľudskosti: sociálna práca a jej boj proti rasizmu, diskriminácii, opresii a xenofóbii.“ Workshop, na ktorom sa budeme venovať aktuálnemu dianiu vo svete a na Slovensku a iniciatívam bojujúcim za ľudské práva. Miesto konania: miestnosť A-318 (3.poschodie), realizátor: prof. PhDr. Michal Kozubík, PhD.

Katedra ošetrovateľstva
Miesto:  Kraskova 1, Nitra, miestnosť  A-506
informácie o možnostiach štúdia
  • študijný program, formy štúdia, profil absolventov