Koľko rečí vieš, toľkokrát si človekom

Na FSVaZ sa nám v tomto semestri podarilo obnoviť ponuku záujmového vzdelávania pre študentov a absolventov našej fakulty. Myšlienka rozvoja záujmového vzdelávania vznikla na fakulte v akademickom roku 2016/2017 a kurzy zamerané na rozvoj komunikačných a sociálnych zručností absolvovali desiatky našich študentov a absolventov.
„Cieľom záujmového vzdelávania je ponúknuť študentom atraktívne témy a oblasti, ktorých zvládnutie ich zvýhodní na trhu práce pred inými absolventmi pomáhajúcich profesií. Zo spätných väzieb našich absolventov vieme, že práve absolvované kurzy posunkového slovenského jazyka, rómskeho jazyka a reálií alebo vedenia rovesníckych skupín im pomohli získať prácu, o ktorú sa uchádzali, alebo sú nadobudnuté zručnosti prínosom pri výkone ich povolania," povedal dekan fakulty, doc. PhDr. Rastislav Rosinský, PhD.

kvap krvi
Ďalšie stretnutie sa uskutoční 8. marca 2023.

V tomto akademickom roku ponúkame študentom Kurz posunkového slovenského jazyka, ktorý sme otvorili 1. marca 2023. Kurz sa stretol s nečakaným záujmom. Do kurzu sa prihlásilo a na prvé stretnutie prišlo 80 študentov a študentiek. Kurz bude prebiehať celý semester, vždy v stredu od 16.30 h. Za úspešné absolvovanie získa študent, okrem základov komunikácie, aj osvedčenie potvrdzujúce základné zručnosti v posunkovom slovenskom  jazyku. Naša ponuka, hoci pre študentov FSVaZ, oslovila aj študentov z iných fakúlt UKF a dokonca aj niekoľko nitrianskych maturantov. Samozrejme sme nikoho neodmietli a teší nás, že naše aktivity presahujú hranice fakulty.

Autorka: PhDr. Miroslava Čerešníková, PhD., prodekanka FSVaZ pre vonkajšie vzťahy a rozvoj
Fotografie: Jana Krajčovičová, FSVaZ – Sekretariát dekana