Univerzitný Októberfest 

Ako správne začať akademický rok 2023/2024?

No predsa fantastickou zábavou, skvelou hudbou a vynikajúcou atmosférou, o ktorú sa aj tento rok postará Študentský parlament UKF so Študentským centrom UKF.

Chcete študovať urgentnú zdravotnú starostlivosť?

Absolvent študijného programu Urgentná zdravotná starostlivosť je schopný poskytovať prednemocničnú starostlivosť osobe v ohrození zdravia a života, poskytovať ošetrovateľskú starostlivosť...

Chcete študovať ošetrovateľstvo?


Aktuálna komplikovaná situácia v zdravotníctve by Vás nemala odradiť od napĺňania Vašich osobných cieľov a poslania pomáhať ľuďom v chorobe a udržiavaní ich zdravia.

Chcete študovať sociálnu prácu?

 

„Sociálna práca nie je tak povolaním, je skôr poslaním v rámci profesionálnej pomoci ľuďom, ktorí sa ocitli na križovatkách života.“ prof. PhDr. Ján Gabura, Csc.

Chcete študovať psychológiu?

 

A nájsť odpovede napríklad na otázku: Čo je šťastie a ako ho dosiahnuť? Ako vyvážiť rozum a cit? Prečo a ako vychádzať s ostatnými ľuďmi?

Študenti sa dozvedeli informácie o živote detí s autizmom

V stredu 29. marca 2023 navštívili Fakultu sociálnych vied a zdravotníctva pracovníci a klienti zo Zariadenia sociálnych služieb Lienka pri Klube rodičov autistických detí v Nitre a zamestnanci a klientka z Denného stacionára pre osoby s poruchami autistického spektra, ktorý prevádzkuje Správa zariadení sociálnych služieb mesta Nitra. Cieľom návštevy bolo spropagovať svoju činnosť pri príležitosti Svetového dňa povedomia o autizme, ktorý je stanovený na 2. apríla. Hostia priniesli propagačné materiály a napečené medovníkové srdiečka, ktoré rozdávali okoloidúcim študentom a zároveň im poskytli bližšie informácie o živote detí s autizmom.
29032023 ZSS autisti

Naši študenti podporia propagáciu starostlivosti o ľudí s autizmom aj počas distribuovania letákov o autizme pre verejnosť v uliciach mesta Nitra v utorok 4. apríla 2023.

Realizátormi spolupráce so zariadeniami je prof. PhDr. Michal Kozubík, PhD., a PhDr. Katarína Minarovičová, PhD., z Katedry sociálnej práce a sociálnych vied FSVaZ UKF v Nitre.

Text a foto: PhDr. Katarína Minarovičová, PhD., FSVaZ - Katedra sociálnej práce a sociálnych vied

Foto v perexe: Mgr. Jana Krajčovičová, FSVaZ - Dekanát Fakulty sociálnych vied a zdravotníctva

Kontaktné informácie

Fakulta sociálnych vied a zdravotníctva
Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Kraskova 1, 949 01, Nitra

tel: +421 37 6408 751

Študijné oddelenie
tel: +421 37 6408 757

Táto webová stránka používa cookies.

Pokračovaním v prehliadaní si tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies.

Rozumiem