Študenti sa dozvedeli informácie o živote detí s autizmom

V stredu 29. marca 2023 navštívili Fakultu sociálnych vied a zdravotníctva pracovníci a klienti zo Zariadenia sociálnych služieb Lienka pri Klube rodičov autistických detí v Nitre a zamestnanci a klientka z Denného stacionára pre osoby s poruchami autistického spektra, ktorý prevádzkuje Správa zariadení sociálnych služieb mesta Nitra. Cieľom návštevy bolo spropagovať svoju činnosť pri príležitosti Svetového dňa povedomia o autizme, ktorý je stanovený na 2. apríla. Hostia priniesli propagačné materiály a napečené medovníkové srdiečka, ktoré rozdávali okoloidúcim študentom a zároveň im poskytli bližšie informácie o živote detí s autizmom.
29032023 ZSS autisti

Naši študenti podporia propagáciu starostlivosti o ľudí s autizmom aj počas distribuovania letákov o autizme pre verejnosť v uliciach mesta Nitra v utorok 4. apríla 2023.

Realizátormi spolupráce so zariadeniami je prof. PhDr. Michal Kozubík, PhD., a PhDr. Katarína Minarovičová, PhD., z Katedry sociálnej práce a sociálnych vied FSVaZ UKF v Nitre.

Text a foto: PhDr. Katarína Minarovičová, PhD., FSVaZ - Katedra sociálnej práce a sociálnych vied

Foto v perexe: Mgr. Jana Krajčovičová, FSVaZ - Dekanát Fakulty sociálnych vied a zdravotníctva