Univerzitný Októberfest 

Ako správne začať akademický rok 2023/2024?

No predsa fantastickou zábavou, skvelou hudbou a vynikajúcou atmosférou, o ktorú sa aj tento rok postará Študentský parlament UKF so Študentským centrom UKF.

Chcete študovať urgentnú zdravotnú starostlivosť?

Absolvent študijného programu Urgentná zdravotná starostlivosť je schopný poskytovať prednemocničnú starostlivosť osobe v ohrození zdravia a života, poskytovať ošetrovateľskú starostlivosť...

Chcete študovať ošetrovateľstvo?


Aktuálna komplikovaná situácia v zdravotníctve by Vás nemala odradiť od napĺňania Vašich osobných cieľov a poslania pomáhať ľuďom v chorobe a udržiavaní ich zdravia.

Chcete študovať sociálnu prácu?

 

„Sociálna práca nie je tak povolaním, je skôr poslaním v rámci profesionálnej pomoci ľuďom, ktorí sa ocitli na križovatkách života.“ prof. PhDr. Ján Gabura, Csc.

Chcete študovať psychológiu?

 

A nájsť odpovede napríklad na otázku: Čo je šťastie a ako ho dosiahnuť? Ako vyvážiť rozum a cit? Prečo a ako vychádzať s ostatnými ľuďmi?

Naši záchranári s „anjelskými krídlami“

Študenti Katedry klinických disciplín a urgentnej medicíny sa rozhodli urobiť počas mesiaca marec charitatívnu zbierku pre nadáciu „Anjelské Krídla – pomoc ľudom v núdzi“. Zbierku zamerali na to, čoho majú ľudia, ktorí sa ocitli v krízovej sociálnej situácii alebo žijú v chudobe, nedostatok – potraviny, drogériu a zdravotnícky materiál. Okrem študentov Katedry ošetrovateľstva, KKDaUM a individuálnych darcov do zbierky výraznou potravinovou pomocou prispela spoločnosť TESCO, a.s. 
Dňa 30. marca 2023 si zbierku prevzala Ing. Alexandra Majeríková, správkyňa nadácie „Anjelské Krídla“, ktorá ocenila angažovanosť našich študentov a ich ochotu zorganizovať a zapojiť sa do zbierky.
O dojmoch pri prevzatí zbierky povedala študentovi UZS Patrikovi Arpášovi, jednému z organizátorov zbierky: „Urobiť charitatívnu zbierku na pomoc ľuďom je prekrásne gesto. Dokážu to ľudia s čistým srdcom a chuťou nezištne pomáhať. Náš prvý dojem bol skutočne nezabudnuteľný. Mladí ľudia nás čakali s úsmevom pri vchode fakulty v uniformách a s odhodlanosťou podať pomocnú ruku. Boli sme milo dojatí a neočakávane prekvapení z tak obrovskej solidarity, ktorá z nich všetkých išla. Všetci boli veľmi milí, pomáhali aj naložiť auto, spolupracovali ako včeličky. V dnešnej náročnej dobe je to veľký dar, keď sa dokážu ľudia takto spojiť a dať nádej ďalej, inému človeku, rodine, dieťaťu, matke.“
Na fakulte máme radosť z angažovaných študentov, ktorí sa našli v pomáhaní. Ďakujeme!
Text a foto: FSVaZ - Katedra klinických disciplín a urgentnej medicíny

Kontaktné informácie

Fakulta sociálnych vied a zdravotníctva
Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Kraskova 1, 949 01, Nitra

tel: +421 37 6408 751

Študijné oddelenie
tel: +421 37 6408 757

Táto webová stránka používa cookies.

Pokračovaním v prehliadaní si tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies.

Rozumiem