Naši záchranári s „anjelskými krídlami“

Študenti Katedry klinických disciplín a urgentnej medicíny sa rozhodli urobiť počas mesiaca marec charitatívnu zbierku pre nadáciu „Anjelské Krídla – pomoc ľudom v núdzi“. Zbierku zamerali na to, čoho majú ľudia, ktorí sa ocitli v krízovej sociálnej situácii alebo žijú v chudobe, nedostatok – potraviny, drogériu a zdravotnícky materiál. Okrem študentov Katedry ošetrovateľstva, KKDaUM a individuálnych darcov do zbierky výraznou potravinovou pomocou prispela spoločnosť TESCO, a.s.
Dňa 30. marca 2023 si zbierku prevzala Ing. Alexandra Majeríková, správkyňa nadácie „Anjelské Krídla“, ktorá ocenila angažovanosť našich študentov a ich ochotu zorganizovať a zapojiť sa do zbierky.
O dojmoch pri prevzatí zbierky povedala študentovi UZS Patrikovi Arpášovi, jednému z organizátorov zbierky: „Urobiť charitatívnu zbierku na pomoc ľuďom je prekrásne gesto. Dokážu to ľudia s čistým srdcom a chuťou nezištne pomáhať. Náš prvý dojem bol skutočne nezabudnuteľný. Mladí ľudia nás čakali s úsmevom pri vchode fakulty v uniformách a s odhodlanosťou podať pomocnú ruku. Boli sme milo dojatí a neočakávane prekvapení z tak obrovskej solidarity, ktorá z nich všetkých išla. Všetci boli veľmi milí, pomáhali aj naložiť auto, spolupracovali ako včeličky. V dnešnej náročnej dobe je to veľký dar, keď sa dokážu ľudia takto spojiť a dať nádej ďalej, inému človeku, rodine, dieťaťu, matke.“
Na fakulte máme radosť z angažovaných študentov, ktorí sa našli v pomáhaní. Ďakujeme!
Text a foto: FSVaZ - Katedra klinických disciplín a urgentnej medicíny