Rektor UKF vymenoval nového dekana FSVaZ

Na základe rozhodnutia výberovej komisie pre výberové konanie na obsadenie funkcie dekana Fakulty sociálnych vied a zdravotníctva UKF v Nitre rektor univerzity prof. RNDr. Libor Vozár, CSc., vymenoval na tento post prof. PhDr. Tomáša Sollára, PhD. Menovací dekrét mu odovzdal v pondelok 22. mája a zároveň mu poprial veľa úspechov.
dekanFSVaZ web
Pre prof. Tomáša Sollára, doterajšieho prodekana pre vedecko-výskumnú činnosť FSVaZ UKF, začína od 1. júna 2023 prvé volebné obdobie na poste dekana FSVaZ. Čo chce riešiť ako prioritné?
„Aktuálne teraz pred letom je to jednoznačne ukončenie procesu akreditácie, keďže nás čaká návšteva Akreditačnej agentúry. Neskôr sú to procesy, ktoré sa vlastne nastavili nanovo a čakajú nás smerom k periodickému hodnoteniu – to je oblasť, ktorá sa týka aj vzdelávania, aj vedy. Zatiaľ evidujeme pomerne dobrý záujem študentov o štúdium na našej fakulte, v podstate vo všetkých odboroch robíme výber, čo nepovažujem na úplne samozrejmé, ale je to, prirodzene, aj záväzok. Naše odbory majú celospoločenský presah, takže systém potrebuje našich absolventov,“ zdôraznil nový dekan FSVaZ prof. PhDr. Tomáš Sollár, PhD.

Text: Ing. Jana Černáková, R – Oddelenie médií
Foto: Lubo Balko, R – Oddelenie médií