Záverečné stretnutie projektu Erasmus+ v Edinburghu

Pedagogičky z Katedry ošetrovateľstva PhDr. Dana Zrubcová, PhD., a PhDr. Ľuboslava Pavelová, PhD., sa v dňoch 5. až 7. júna 2023 zúčastnili záverečného pracovného stretnutia v rámci Erasmus+ projektu "A new Agenda for Nurse Educator in Europe" na University of Edingurgh v Edinburghu. Riešiteľmi projektu boli pedagógovia zo šiestich univerzít : University of Turku (Fínsko), University of Eastern Finland (Fínsko), University of Malta (Malta), University of Edingurgh (Škótsko), Universitat Internacional de Catalunya (Španielsko) a Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre.
Erasmus projekt New Nurse Educator Edinburgh
Cieľom projektu bolo rozvíjať a propagovať akademické vzdelávanie pedagógov vzdelávajúcich sestry tak, aby reflektovalo globálne zdravotné potreby s dôrazom na využívanie digitálnych technológií vo výučbe a vytvoriť pre vzdelávateľov jednotné kompetencie.
Záverečné pracovné stretnutie bolo zamerané na finalizáciu učebnice o vyučovaní a učení v rôznych vzdelávacích prostrediach so zameraním na odbornú spôsobilosť pedagógov vzdelávajúcich sestry v európskom priestore a plánovanie ďalšej spolupráce.
Kvalita poskytovanej ošetrovateľskej starostlivosti vo významnej miere závisí od kvality vzdelávania sestier, v ktorom majú nezastupiteľnú úlohu pedagógovia vzdelávajúci sestry.
Text a foto: FSVaZ - Katedra ošetrovateľstva