Univerzitná kvapka krvi

Univerzitná kvapka krvi je významná aktivita, ktorá zdôrazňuje dôležitosť darovania krvi v akademickej komunite. Na UKF v Nitre ju  organizovala  Katedra ošetrovateľstva v spolupráci s Národnou transfúznou službou SR- odberové centrum Nitra  dňa 23.04.2024. Toto  humanitárne podujatie bolo súčasťou programu Nitrianskych univerzitných dní. Akciou  podporuje zdravotnícke zariadenia v ich neustálom boji s nedostatkom krvi, ale tiež vychováva mladú generáciu k hodnotám ako sú altruizmus a solidarita. Darovanie krvi je jednoduchý, avšak významný spôsob, ako môže každý prispieť k záchrane životov a podpore zdravia v spoločnosti.
Do vyzy darovať vzácnu tekutinu sa zapojilo 48 darcov z radov  študentov a  zamestnancov UKF v Nitre. Celkovo bolo zaevidovaných  48 darcov, z nich krv mohlo darovať 30 ľudí, 18 bolo z odberu vylúčených, z rôznych dôvodov. Potešujúca bola skutočnosť, že akcia oslovila  až  27 prvodarcov, z nich darovať krv mohlo 15. Všetkým darcom srdečne ďakujeme za účasť. Na aktivite participovali študenti 1. Ročníka študijného odboru Ošetrovateľstvo: Miroslav Kmeť, Antónia Kytková, Dominika Bírová.

Podujatie organizačne zabezpečili: PhDr. Miroslava Líšková, PhD., PhDr. Erika Krištofová, PhD.