Fakulta sociálnych vied a zdravotníctva oznamuje, že II. kolo prijímacieho konania pre akademický rok 2024/2025 sa neuskutoční v žiadnom študijnom odbore.

Chcete študovať urgentnú zdravotnú starostlivosť?

Absolvent študijného programu Urgentná zdravotná starostlivosť je schopný poskytovať prednemocničnú starostlivosť osobe v ohrození zdravia a života, poskytovať ošetrovateľskú starostlivosť...

Chcete študovať ošetrovateľstvo?


Aktuálna komplikovaná situácia v zdravotníctve by Vás nemala odradiť od napĺňania Vašich osobných cieľov a poslania pomáhať ľuďom v chorobe a udržiavaní ich zdravia.

Chcete študovať sociálnu prácu?

 

„Sociálna práca nie je tak povolaním, je skôr poslaním v rámci profesionálnej pomoci ľuďom, ktorí sa ocitli na križovatkách života.“ prof. PhDr. Ján Gabura, Csc.

Chcete študovať psychológiu?

 

A nájsť odpovede napríklad na otázku: Čo je šťastie a ako ho dosiahnuť? Ako vyvážiť rozum a cit? Prečo a ako vychádzať s ostatnými ľuďmi?

Deň zamestnávateľov pre budúce sestry

Stretnutie s potencionálnymi zamestnávateľmi má veľký význam a množstvo výhod. Túto možnosť sme vytvorili na pôde FSVaZ UKF v Nitre pre našich budúcich absolventov študijného programu Ošetrovateľstvo. Budúce sestry mohli získať lepší vzhľad do zdravotníckeho zariadenia/nemocnice a jej kultúry a získať informácie o voľných pracovných pozíciách. Konkrétne prišli svoje zdravotnícke zariadenia predstaviť viacerí zástupcovia naprieč celým Slovenskom – Fakultná nemocnica Nitra, Univerzitná nemocnica Martin, Univerzitná nemocnica Bratislava a FMC – dialyzačné služby, s.r.o.
Nedostatok sestier v zdravotníctve je naozaj alarmujúci. Jedným z riešení je práve podpora sestier a ich motivácia už v čase rozhodovania sa po absolvovaní vzdelávania. Veríme, že sme týmto krokom posilnili systém zdravotníctva pre zabezpečenie zdravotnej starostlivosti v rámci celého Slovenska.
 
Text a foto: Katedra ošetrovateľstva
 

Kontaktné informácie

Fakulta sociálnych vied a zdravotníctva
Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Kraskova 1, 949 01, Nitra

tel: +421 37 6408 751

Študijné oddelenie
tel: +421 37 6408 757

Táto webová stránka používa cookies.

Pokračovaním v prehliadaní si tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies.

Rozumiem