L3 banner media2

Podmienky prijatia na magisterské štúdium

Základnou podmienkou prijatia na magisterské štúdium je získanie VŠ vzdelania I. stupňa v príslušnom odbore. Ďalšou základnou podmienkou stanovenou FSVaZ je certifikát jazykovej skúšky zo slovenského jazyka minimálnej úrovni B1- ktorí neabsolvovali maturitnú skúšku zo slovenského alebo českého jazyka.

Uchádzač o magisterské štúdium si podáva prihlášku na štúdium na Fakultu sociálnych vied a zdravotníctva Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre (FSVaZ).

FSVaZ akceptuje elektronicky podané prihlášky bez nutnosti zasielania papierových verzií.

Úradne overenú kópiu diplomu, vysvedčenia a dodatku k diplomu stačí predložiť najneskôr v deň zápisu.

Prijímacie konanie je spoplatnené. Potvrdenie o úhrade poplatku priloží uchádzač k prihláške.

Pri elektronickom podaní prihlášky nie je potrebné zasielať papierovú prihlášku poštou.

O prijatí na štúdium rozhoduje dekan fakulty na základe odporúčania prijímacej komisie. Na štúdium sú prijatí uchádzači, ktorí preukážu najvyššiu mieru schopností a predpokladov na štúdium.

Základným kritériom hodnotenia sú výsledky predchádzajúceho štúdia. Výsledky prijímacieho konania oznámi dekan uchádzačovi písomne rozhodnutím dekana a elektronicky prostredníctvom Akademického informačného systému.

Prijatý uchádzač potvrdzuje svoj záujem zapísať sa na štúdium prostredníctvom elektronickej návratky. Elektronická návratka slúži aj ako žiadosť o pridelenie ubytovania v študentských domovoch.

PODMIENKY PRIJÍMACIEHO KONANIA NA MAGISTERSKÉ ŠTÚDIUM SO ZAČIATKOM V AKADEMICKOM ROKU 2023/2024

fsvaz prijimacie konanie siva

Kalendár udalostí

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!
Žiadne udalosti na zobrazenie