L3 banner media2

Čo o nás hovoria absolventi?

Mgr. Karina Andrášiková, terénna sociálna pracovníčka a projektová manažérka v OZ Mládež ulice

„Existuje zopár vecí v živote, ktoré z vás zaručene vytesajú človeka, ktorý o sebe veľa premýšľa, učí sa od druhých, chce na sebe pracovať a „nenecháva si“ seba iba pre seba. Práca s ľuďmi takou vecou je. Zámerne hovorím práca s ľuďmi a nie pre ľudí, pretože sociálna práca je o partnerstve s klientom. Sprevádzate ho životom, aj vo chvíľach kedy mu nie je najľahšie, vzájomne do seba vkladáte dôveru, že takéto chvíle sa dajú zvládnuť a prekonať. Takýto profesionálny vzťah nesie so sebou obrovské množstvo emócií, zážitkov, spoločného prekonávania prekážok. To stojí veľa síl a námahy a nikdy úplne neviete, ako to dopadne. Celkom dobrodružstvo, nie? Zároveň je to však dar – nie každý má možnosť sprevádzať človeka istým úsekom jeho života s pridanou hodnotou spoločného riešenia náročnej (ale aj radostnej) situácie, s využitím toho, čo sme sa naučili v škole aj v živote. Kvalitne robená sociálna práca takýto dar ponúka, a preto som vďačná, že ho ponúkla aj mne.“

Mgr. Mária Konceková, sociálna poradkyňa a fundraiserka Spoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar, pobočka Nitra

„Štúdium sociálnej práce na FSVaZ UKF v Nitre ma posunulo ako človeka. Veľa som si vzala z hodín praxe, predmetov o rodine, práve, ale tiež sociálnopsychologických výcvikov. Záleží na každom, čo si bude chcieť zo štúdia odniesť. Ja som sa stala citlivejšia k problémom druhých, a zároveň som sa naučila viac si vážiť sama seba. A to, čo som si odniesla, je "pomoc k svojpomoci", že druhému môžeme pomôcť len vtedy, keď si aspoň trochu chce pomôcť aj on sám.“

Mgr. Nikoleta Lakatosová, sociálna pracovníčka v Ambulancii pre výkon opatrení sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately

„Vďaka prvotriednym odborníkom a skvelým ľuďom, kolegom mám na štúdium krásne spomienky. Prohumánny prístup a obrovská empatia našich učiteľov nás viedla celým štúdiom až do úspešného konca.“

Mgr. Vladena Kunská, vedúca sociálneho úseku - ZSS Svetlo, Olichov

„K sociálnej práci treba mať vzťah a brať ju nie ako povolanie, ale poslanie. Je to krásna práca, ktorá sa nevykonáva len v kancelárii a pri počítači, ale je to práca s ľuďmi. Prácu v sociálnej oblasti vykonávam viac ako 10 rokov. Štúdiom sociálnej práce som získala schopnosť aplikovať riešenia sociálnych situácií v súlade s praktickými i teoretickými poznatkami. V práci využívam rôzne metódy a prostriedky v oblasti sociálnej práce. Ich implementovanie v rámci terapeutických skupín a práce s jednotlivcami, konkrétne v zariadení sociálnych služieb prácou s prijímateľmi sociálnych služieb s rôznymi psychickými i psychiatrickými problémami. Štúdiom som spoznala samú seba, svoje silné a slabé stránky, posunula som sa osobnostne , ale i pracovne.“