L3 banner media2

Čo o nás hovoria absolventi?

“Sociálna práca je poslanie, ktoré je v Tebe. Byť sociálnym pracovníkom je hrdosť a ak máš skutočný záujem o druhého človeka určite sa v tejto profesii nájdeš.”

Mgr. SILVIA MORÁVKOVÁ

„Existuje zopár vecí v živote, ktoré z vás zaručene vytesajú človeka, ktorý o sebe veľa premýšľa, učí sa od druhých, chce na sebe pracovať a „nenecháva si“ seba iba pre seba. Práca s ľuďmi takou vecou je. Zámerne hovorím práca s ľuďmi a nie pre ľudí, pretože sociálna práca je o partnerstve s klientom. Sprevádzate ho životom, aj vo chvíľach kedy mu nie je najľahšie, vzájomne do seba vkladáte dôveru, že takéto chvíle sa dajú zvládnuť a prekonať. Takýto profesionálny vzťah nesie so sebou obrovské množstvo emócií, zážitkov, spoločného prekonávania prekážok. To stojí veľa síl a námahy a nikdy úplne neviete, ako to dopadne. Celkom dobrodružstvo, nie? Zároveň je to však dar – nie každý má možnosť sprevádzať človeka istým úsekom jeho života s pridanou hodnotou spoločného riešenia náročnej (ale aj radostnej) situácie, s využitím toho, čo sme sa naučili v škole aj v živote. Kvalitne robená sociálna práca takýto dar ponúka, a preto som vďačná, že ho ponúkla aj mne.“

Mgr. KARINA ANDRÁŠIKOVÁ

Od malička som mala záujem o človeka, o jeho hľadanie miesta vo svete a mala som najmä záujem pomôcť mu v jeho životných problémoch. Preto som aj vyštudovala strednú zdravotnú školu, kde som sa pri výkone praxe v nemocnici stretla s rôznymi ďalšími faktormi, o ktorých som ani netušila, že môžu ovplyvniť zdravotný stav človeka. Preto som sa rozhodla ďalej študovať sociálnu prácu, ktorá umožňuje človeku uplatniť sa na rôznych pozíciách s rôznymi cieľovými skupinami a pomôcť im riešiť rôzne životné situácie. Už počas štúdia som mala možnosť spoznať pre mňa vynikajúcich ľudí, vyučujúcich, kolegov, kamarátov, od ktorých som sa veľa naučila, ktorí ma dodnes inšpirujú a povzbudzujú ma zlepšiť sa. Sociálna práca bola pre mňa správnym rozhodnutím, vďaka ktorej môžem pomôcť človeku komplexne, nielen v zdravotnej oblasti.

Mgr. Vesna Tomášik