L3 banner media2

Zodpovedný riešiteľ: Andrea Solgajová
Spoluriešitelia z UKF: Jana Turzáková
Doba riešenia: 4/2015 - 12/2016
Úzkosť ako ošetrovateľská diagnóza je implementovaná do klasifikačného systému NANDA-I od roku 1973. Hlavnou výzvou severoamerickej organizácie NANDA-I je zapojiť sa do procesu validácie a iniciovať snahy NANDA/NIC/NOC štandardizovať jazyk pre ošetrovateľstvo, znížiť kultúrne rozdiely a zväčšiť a obohatiť ošetrovateľské poznatky. Ako prví v podmienkach Slovenska máme cieľ validovať ošetrovateľskú diagnózu Úzkosť v našich podmienkach.

UGA -> VIII/11/2014: Hodnotová orientácia a etické rozhodovanie sociálnych pracovníkov
Zodpovedný riešiteľ: Zuzana Mališková
Doba riešenia: 6/2014 - 12/2016
Vedecký projekt rozšíri teoretickú a empirickú bázu poznatkov z etiky sociálnej práce. V rámci projektu sa bude realizovať výskum zameraný na identifikovanie hodnotovej orientácie (osobnej, profesijnej) sociálnych pracovníkov a identifikovanie rozdielov v etickom rozhodovaní sociálnych pracovníkov vzhľadom na ich hodnotovú orientáciu. Hlavným výstupom projektu bude publikácia, ktorá sa bude venovať téme etického rozhodovania sociálnych pracovníkov.

fsvaz prijimacie konanie siva

Kalendár udalostí

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!
Žiadne udalosti na zobrazenie