L3 banner media2

VEGA -> 1/0111/15: Násilie páchané na rómskych ženách v partnerských vzťahoch
Zodpovedný riešiteľ: Ivan Rác
Spoluriešitelia z UKF: Michal Kozubík - Maroš Klika
Spoluriešitelia mimo UKF: Botošová, A. - Mátel, A.
Doba riešenia: 1/2015 - 12/2017
Podstata vedeckého projektu spočíva v popise, analýze a interpretácii priebehu a dopadu násilia páchaného na rómskych ženách v partnerskom vzťahu.

VEGA -> 1/0845/15: Jazyková kompetencia rómskych žiakov v prvom ročníku školskej dochádzky.
Zodpovedný riešiteľ: Rastislav Rosinský
Spoluriešitelia z UKF: Milan Samko - Jurina Rusnáková - Katarína Vanková - Miroslava Čerešníková - Peter Keresztes
Doba riešenia: 1/2015 - 12/2015
Zámerom vedeckého projektu je základný pedagogický výskum, v ktorom je jazyk vnímaný ako premenná s ktorou pracuje učiteľ v prvom ročníku školskej dochádzky. Cieľom je zistiť zmeny v rozsahu slovnej zásoby slovenského jazyka u rómskych žiakov (diferenciácia podľa typu osídlenia) v intencii na začiatku a konci prvého ročníka školskej dochádzky na základe komparácie s nerómskymi žiakmi.

VEGA -> 1/0446/14: Autonómne rozhodovanie: stratégie regulácie emócií v rozhodovacom procese a spokojnosť s rozhodovaním
Zodpovedný riešiteľ: Ľubor Pilárik
Spoluriešitelia z UKF: Eva Sollárová - Erika Jurišová - Ivana Gallová - Ivan Sarmány Schuller - Veronika Látalová
Doba riešenia: 1/2014 - 12/2016
Projekt sa zameriava na overenie vzťahu adaptívneho regulovania emócií k spokojnosti s rozhodovaním a k zníženiu prežívania ľútosti ako i na rolu faktorov emočnej inteligencie, všímavosti a sebaregulácie pri autonómnom rozhodovaní. Sledované sú zároveň fyziologické ukazovatele emočného prežívania–mikrovýrazy emócií v tvári a zmeny vo variabilite srdcovej činnosti.

VEGA -> 1/0719/13: Bezdomovectvo ako sprievodný negatívny jav našej doby.
Zodpovedný riešiteľ: Lenka Haburajová Ilavská
Spoluriešitelia z UKF: Miroslav Tvrdoň - Martina Mojtová - Katarína Vanková - Jana Uhláriková - Erika Krištofová - Peter Vlčko - Denisa Šukolová - Martin Valentíny - Gabriela Šeboková - Elena Gažiková
Doba riešenia: 1/2013 - 12/2015
projekt sa zameriava na problematiku bezdomovectva ako sprievodného negatívneho javu v našej spoločnosti.Cieľom projektu je vedecké štúdium podmienok rozvíjania procesu spoločenskej reintegrácie a možnosti intervencie v riešení uvedenej problematiky.

VEGA -> 1/0903/13: Rodinný systém a interakčné stratégie adolescentov z hľadiska osobnostných a
Zodpovedný riešiteľ: Marta Popelková
Spoluriešitelia z UKF: Marta Popelková - Ivan Sarmány Schuller
Doba riešenia: 1/2013 - 12/2015
Cieľom projektu je sledovať a analyzovať súvislosti medzi vzťahovými schémami rodiny a faktormi psychosociálneho a osobnostného charakteru, ktoré ovplyvňujú funkčnosť vysporiadania sa adolescentov s požiadavkami vývinu a prostredia.

VEGA -> 1/0206/13: Percipovaná sociálna opora a spokojnosť so sociálnou sieťou u obyvateľov rómskych osídlení.
Zodpovedný riešiteľ: Jurina Rusnáková
Spoluriešitelia z UKF: Vladimír Klein - Marianna Šramková - Milan Samko - Miroslava Čerešníková - Martina Mojtová
Spoluriešitelia mimo UKF: Rochovská, A.
Doba riešenia: 1/2013 - 12/2015
Vedecký projekt je zameraný na analýzu vnímanej sociálnej opory a spokojnosti so sociálnou sieťou u obyvateľov rómskych osídlení. Jeho cieľom je zistiť subjektívne vnímanie krízy u respondentov a následne porovnať oblasti a zdroje sociálnej opory vzhľadom na typy osídlení Ďalším zámerom je zistiť vzťah medzi oblasťami a zdrojmi sociálnej opory a vybranými premennými: pohlavie, vek a vzdelanostná úroveň respondentov.

KEGA -> 022UKF-4/2015: Multimediálna podpora vzdelávania členov interdisciplinárneho tímu so zameraním na paliatívnu starostlivosť
Koordinátor z UKF: Alica Slamková
Spoluriešitelia z UKF: Miroslava Líšková - Gabriela Vörösová - Ľuboslava Pavelová - Ľubica Poledníková - Mária Semanišinová - Peter Kuna - Marta Popelková - Martina Hrozenská - Marta Zaťková
Spoluriešitelia mimo UKF: Mičiaková, K.
Doba riešenia: 1/2015 - 12/2017
Projekt je zameraný na problematiku paliatívnej starostlivosti s využitím informačných a komunikačných technológií. Multimediálny nástroj bude dopĺňať prezenčné vzdelávanie študentov bakalárskeho štúdia ošetrovateľstvo Multimediálny nástroj bude obsahovať informácie doplnené video nahrávkami, obrázkami. Riešením problémových úloh sa študenti oboznámia so špecifickými problémami paliatívnej starostlivosti.

KEGA -> 011UKF-4/2014: Edukácia a poradenstvo ako súčasť teleošetrovateľstva v domácej zdravotnej starostlivosti
Zodpovedný riešiteľ: Ľubica Poledníková
Spoluriešitelia z UKF: Miroslava Líšková - Dana Zrubcová - Ľuboslava Pavelová - Mária Semanišinová - Alica Slamková - Martin Vozár
Spoluriešitelia mimo UKF: Mičiaková, K. (Hospic - dom pokoja a zmieru u Bernadetky, Chrenovská 22 B, Nitra), Madleňáková, M. (ADOS - Magda s.r.o., Mostná 15, Nitra), Repiská, L. (ADOS Repiská, s.r.o., Staré Mesto, Nitra)
Doba riešenia: 1/2014 - 12/2016
Projekt rieši problematiku využívania informačných technológií pri ošetrovaní pacientov v domácej zdravotnej starostlivosti so zameraním na edukáciu a poradenstvo. Cieľom projektu je aplikovať nový ošetrovateľský prístup – teleošetrovateľstvo, zistiť názory sestier na jeho použitie v našich podmienkach a monitorovať záujem pacientov a rodinných príslušníkov o túto formu starostlivosti.

fsvaz prijimacie konanie siva

Kalendár udalostí

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!
Žiadne udalosti na zobrazenie